Guantanamo

Author(s): 

Bir günde kararname çıkartıp hukuku baştan aşağı değiştirebilen, hızla onbinlerce insanı kararnameyle işinden edenler nasıl oluyor ki bir yönetmeliği bir aydan fazla süredir çıkaramıyorlar? Bunun tek bir izahı vardır: korku. Burası 1980 hapishane direnişlerini görmüş Türkiye’dir. Burası Guantanamo işkencehanesi değildir! Düzenleme getirmek, kıyafetleri hızla dikmek kolaydır. Ama o kıyafetleri devrimci tutsaklara giydirin giydirebiliyorsanız!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan 16 Temmuz 2017 tarihindeki bir konuşmasında hapishanelerde tek tip elbise giyileceğinin sinyalini verdi. Erdoğan’ın ağzından çıkanı emir kabul edenler hemen çalışmaya koyuldu. Basına yansıyan haberlere göre 70 bin kıyafet cezaevlerine dağıtıldı. Üstelik bu kıyafetler mahpuslara diktirilmişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Her kim ki, özel harekâtçıların işçileri yere yatırarak yaptıkları işkenceyi ya da kadın PKK militanının ölü bedeninin teşhir edilmesini münferit olaylar olarak görür, gerçeğin gizlenmesine ortak oluyor demektir. Şu anda devlet, ABD, İngiltere, İsrail ne yapıyorsa aynısını yapmaya çalışıyor. Uyguladığı terörle halk üzerinde korku yaratarak, halkı yıldırmaya çalışıyor.

Gerçek'i paylaş:
Guantanamo beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri