Gezi

Author(s): 

Gezi ile başlayan halk isyanının üçüncü yıldönümü olan 31 Mayıs'ta birçok ilde olduğu gibi Antalya’da da etkinlikler düzenlendi. Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kitle basın açıklaması ve müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran seçimlerinde Erdoğan ve AKP’nin uğradığı yenilgi, Gezi sonrası halk isyanı ile 6-12 Ekim serhildanının sandığa tercümesidir.
Türkiye solu bu sonucu çıkaramamıştır. Bu yüzden de Gezi sonrası Türkiyesi’nin solda doğru biçimde kavranmasında ve buna uygun politikalar belirlenmesinde büyük handikaplar mevcuttur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP 80 milletvekili ile AKP’nin suçlarını tekrar meclis gündemine getirebilir ve ardından geçici seçim hükümetine giren iki bakanıyla Erdoğan'ın savaş politikalarına çomak sokabilirdi. 17-25 Aralık operasyonuyla ortaya çıkan AKP’nin yolsuzluk dosyası apar topar kapatıldı. Bu suç dosyasının meclis gündemine getirilerek tekrardan açılması için bir hamle gerekiyordu, yapılmadı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran’da halk, yeni bir meclis seçerken her üç büyük muhalefet partisinin de Tayyip Erdoğan’dan en azından 17-25 Aralık’ın hesabını sormasını istiyordu. Oysa bu partiler sanki yeni seçilmiş meclis bir yıl boyunca düzenli olarak çalışmış gibi başkanlık divanını oluşturdular ve tatile çıktılar! 7 Haziran’da bir meclis seçildi, ama 29 Temmuz’da yapılan tek günlük olağanüstü oturum dışında böyle bir meclis üç aydır yok!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

HDP, Erdoğan'ın savaşı karşısında en güçlü muhalefet odağı olarak yükseliyor. AKP'nin bir dizi önde gelen isminin de itiraf ettiği gibi bu savaş bir anlamda da HDP'ye karşı yapılıyor. "Seni başkan yaptırmayacağız" diyen ve barajı aşarak AKP'yi tek başına iktidardan eden HDP hedef tahtasında. Geçtiğimiz seçimlerde HDP'ye oy çağrısı yaptık; elbette ki bu saldırılar karşısında da HDP ile dayanışma içindeyiz ve olmaya devam edeceğiz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

So at long last, despite all the meanders and sideways and detours of history, the logic of social struggles has finally put its stamp on

Gerçek'i paylaş:

Halk isyanının ikinci yıl dönümünde Ankara’da KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla 1 Haziran Pazartesi günü saat 18.00’de Güvenpark’ta

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi Parkı direnişi ile başlayan halk isyanının 2.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi direnişi ile başlayan halk isyanının 2. yıl dönümünde Kocaeli’de eylem yapıldı.

Gerçek'i paylaş:

Türkiye’nin yüreği solda olan binlerce, on binlerce aydını yakın bir geçmişe kadar Recep Tayyip Erdoğan’ı destekledi. Kimi başından itibaren, kimi 2005 ya da 2007’den başlayarak, kimi 2010 anayasa referandumu ile birlikte. Bunun ne kadar vahim bir şey olduğu ortada değil mi? Bu deneyim neden tartışılmıyor?

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Gezi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri