Gerçek

Author(s): 

Gerçek gazetesi okurları, Manisa Eğitim Sen bürosunda düzenlenen okur kahvaltısında bir araya geldi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi’nin merkezi yayın organı olan Gerçek gazetesi okurlarıyla buluştuğu illerde okur toplantılarına devam ediy

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek Gazetesi'nin kahvaltılı okur toplantısı 23 Ekim Pazar günü DİP İstanbul İl Örgütü bürosunda yapıldı. Artık gelenekselleşen etkinlikte, önce Gerçek Gazetesi'nin 8. yaşına bastığı Ekim 2016 tarihli 84. sayısında yer alan yazılar ve gazete yayınlandıktan sonra yaşanan gelişmeler çerçevesinde Levent yoldaşımız bir sunum gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi'nin düzenlediği Gerçek Gazetesi okur kahvaltısı, 26 nisan pazar günü Kocaeli'de düzenlendi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçi havzalarından ve işyerlerinden gelen okur mektupları, yıllar geçtikçe arttı. Gazetenin ayrı bir bölümü olarak kendine yer buldu. Şimdi, Gerçek gazetesi 5. yaşını geride bırakırken daha fazla sorumluluk sahibidir. Devrimci Marksizmin sesi olarak, daha fazla işçi bölgesine, daha fazla üniversiteye ulaşma sorumluluğu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek Gazetesi’nin her ay düzenlediği kahvaltılı tartışma toplantısı bu sefer gazetenin 50. Sayısı için gerçekleştirildi. Devrimci İşçi Partisi’nin Okmeydanı’ndaki bürosunda gerçekleştirilen etkinlikte 50 sayıda işlenen konular ve siyasal gündemle ilgili yapılan sunumla birlikte Gerçek Gazetesi’nin sınıf mücadelesine yapmış olduğu politik müdahaleler ele alındı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dürüst bir soru ile başlayalım: Düşmanlarınız barışçıl bir gösteri yapar da aralarından 51 kişi ateş açılarak öldürülür, belki 300, belki 500 kişi yaralanırsa, ne demek gerekir? Daha da açık soralım: Karşı devrimciler silaha davranmadıkları halde kıyıma uğratılırsa ne yaparsınız? Mısır’da 8 Temmuz Pazartesi günü devrik başkan Mursi’nin tutulduğu yer olduğu söylenen Cumhuriyet Muhafızları Karargâhı önünde yaşanan olay tam da bu sorulan soruya uygun bir olay.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

17 Şubat Pazar günü Devrimci İşçi Partisi İstanbul İl Örgütü'nde kahvaltı ve Gerçek Gazetesi'nin Şubat sayısı değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Her ay gelenekselleştirdiğimiz kahvaltı ve gazete toplantımız işçi toplantısına dönüştü. 

Gerçek'i paylaş:
Gerçek beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri