George W. Bush

Author(s): 

Bazı okurların “doğa olayları bütün tarih boyunca insan soyuna zarar vermiştir, abartmayın” dediğini duymak neredeyse mümkün. Siz hiç Florida Körfezi’nin hemen açığında bir ada olan Küba’da doğal afetlerin böyle büyük zarar verdiğini duydunuz mu?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hiç düşündünüz mü Trump’ın Kuzey Kore’yi “ateş ve hışım” ile tehdit ettiği günler, şu Ağustos başı günleri neyin yıldönümüne denk geliyor? 6 Ağustos 1945’te ne oldu, 9 Ağustos’ta ne oldu? Hiroşima ve Nagazaki’nin adını duydunuz mu? ABD geçen defa bir Uzakdoğu halkının, o zaman Japonya’nın üzerine “ateş ve hışım” yağdırdığında yaşlı çoluk çocuk ayırmadan bütün bir toplumu katletti, şehirleri yerle bir etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Mart, 2003 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin AKP hükümetinin Irak savaşı için parlamentoya getirdiği tezkerenin oylandığı gündü. Bugün o olayın 14. yılında Türkiye bambaşka bir siyasi atmosferde ve ruh durumunda debeleniyor. Oysa 1 Mart 2003, ulusun bir bütün olarak gurur duyulacak cesur bir atılım yaptığı bir gündü.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bundan 12 yıl önce 11 Eylül 2001 günü ABD’de El Kaide’nin üstlendiği eylemlerde 4 uçak militanlar tarafından kaçırıldı. 11 Eylül saldırıları ABD tarafından milat olarak kabul edildi ve Bush yönetimi “Terörizme karşı savaş” adı altında emperyalist sürekli savaşı başlattı. O dönemin ABD başkanı George W. Bush bu askeri seferleri anlatırken bir keresinde ağzından “haçlı seferi” kelimelerini kaçırıverdi.

Gerçek'i paylaş:
George W. Bush beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri