Flormar

Author(s): 

Flormar direnişi ikinci ayına girerken, Paris'te Grev ve Direnişlerle Dayanışma Komitesi de dayanışma faaliyetlerini kesintisiz sürdürüyor. Paris'in en işlek alışveriş caddelerinde her hafta farklı bir Yves Rocher mağazası önünde gerçekleşen eylemlerin yedincisi, Paris'in Chaussée d'Antin bölgesinde yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gebze Organize Sanayi’de bulunan Fransız kozmetik tekeli Flormar’da direniş ikinci ayına ulaştı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Paris'te Grev ve Direnişlerle Dayanışma Komitesi'nin örgütlediği Flormar direnişi ile dayanışma eylemleri kesintisiz biçimde devam ediyor. Haftalık olarak, Paris'in işlek cadde ve alışveriş merkezlerindeki Yves Rocher dükkanlarının birinin önünde toplanan eylemciler, slogan ve bildiriler ile Yves Rocher'in neden boykot edilmesi gerektiğini dükkana girmek isteyenlere ve yoldan geçenlere anlatıyor. Yves Rocher'nin gizlemeye çalışsa da Flormar'daki işten çıkarmalardan doğrudan sorumlu olduğunu anlatan eylemciler, her eylemde sokaktan geçenlerden olumlu tepkiler ve destek sözü alıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sendikalarımız işçi sınıfının yüzde 5’ini örgütlemiş durumda. Bu sayı bir türlü artmıyor. Hele hele Gebze gibi kentin kalbini fabrikaların oluşturduğu bir yerde 20 işçiden sadece 1’inin örgütlü olduğu gerçeğiyle yüzleşmemiz lazım. Peki sendikalarımız bu duruma ne diyor? Muhakkak mücadele edenleri var. İşte Flormar işçileri sendikalaşma mücadelelerine tüm baskılara rağmen devam ediyor. Bunun yanında sarı sendikalar da var. Türk Metal gibi, patrona karşı mücadele edip hak almayı değil patrona uşaklık edip işçinin hakkını yiyen sendikalar da var. Bunları da bir kenara bıraktığımızda çok küçük bir azınlığın sendikalı örgütlü olduğunu görüyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Flormar beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri