Fabrikalar Bankalar Devletin Devlet İşçinin

Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi Merkez Komitesi, 2016 yılının Aralık ayında "Emekçi halkın ekonomik krizden çıkış programı”nı yayınlamıştır. O gün olduğu gibi bugün de sermaye kriz içinde. Emekçi halkın bu krizden ağır bedeller ödemeden çıkmasının tek yolu, krizin bedelini krizi yaratanlara ödetmekten, kesin ve radikal anti-kapitalist önlemler almaktan geçiyor. Bu önlemlerle sermayenin değil, işçi ve emekçilerin krizini çözmeye odaklanan bu program, emekçi halkın krizden çıkışını sağlayacak tek program olarak güncelliğini ve geçerliliğini tümüyle koruduğu için bir kez daha yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul’da 1 Mayıs mitingi Maltepe meydanında yapıldı. Üç ayrı koldan alana yürüyüş yapıldı. DİSK ve Türk-İş’e bağlı sendikalarla birlikte Devrimci İşçi Partisi, alana Kartal yönünden kortej oluşturarak geldi. DİP, 1 Mayıs mitingine üç ana sloganı öne çıkararak katıldı. 1 Mayıs meydanında istibdada karşı sınıf mücadelesini yükseltme çağrısı yapan DİP, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu yakıcı sorunlara yönelik işçinin çözümünü temsil etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ekonomi baş aşağı gidişini sürdürüyor. AKP’nin hamaseti halkı cambaza baktırıyor, sermaye ise vatandaşı soymakla meşgul. Ya sermayenin kârlarını korumak uğruna tüm ülkenin uçuruma sürüklenmesi ya da Devrimci İşçi Partisi’nin dediği gibi fabrikaların ve bankaların devletin, devletin de işçinin olması... Türkiye giderek bu iki seçenekten başka bir alternatifin olmadığı çalkantılı bir sürece doğru ilerliyor.

Gerçek'i paylaş:

Devrimci İşçi Partisi 2009 yılında ABD'den başlayarak tüm dünyaya yayılan krizi en erken aşamasında bir “büyük depresyon” olarak tanımlam

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Madende eşini kaybeden kadın, cemaat yurdunda kızını kaybeden veli, hakkı yenen emekçi, atanamayan öğretmen, öğretmeni olmayan öğrenci, i

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Bakırköy'de 1 Mayıs programı saat 05.30'da yapılan afiş çalışmasıyla başladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü, 1 Mayıs çalışmalarına devam ediyor. 24 Nisan pazar günü, Kapalıyol Kışlahan Çarşısı önünde "Sınıfını Bil Safa Gel!" şiarıyla masa açıp bildiri dağıtarak Antalya’da yaşayan işçi ve emekçileri 1 Mayıs’ta Devrimci İşçi Partisi saflarında sınıf mücadelesini yükseltmeye çağırdık.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi Antalya İl Örgütü, 1 Mayıs çalışmalarına devam ediyor. Haftasonunu işçi mahallelerinde masa açıp bildiri dağıtarak tüm işçi ve emekçileri “Sınıfını bil safa gel” sloganıyla alanlara çağırdı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Mayıs öncesi İstanbul'da Alibeyköy ve Okmeydanı semtlerinde DİP'in "Fabrikalar, bankalar devletin, devlet işçinin!" ve "1 Mayıs'ta sınıfını bil safa gel!" içerikli afişlemeleri yapıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi'nin "Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin" şiarıyla başlattığı kampanya Eskişehir'de devam ediyor.

Hafta başından itibaren mahallelerde afiş ve sticker çalışması yaparak işçi ve emekçilere taleplerimizi ulaştırdık. 17 şubat çarşamba günü ise Eskişehir'in en kalabalık pazarlarından biri olan Çarşamba Pazarı'nda bildiri dağıtımı yaparak yaklaşan ekonomik krizin hesabının işçi ve emekçilerin omuzlarına yüklenmemesi için tüm işçi ve emekçileri mücadeleye çağırdık.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Fabrikalar Bankalar Devletin Devlet İşçinin beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri