fabrika işgali

Author(s): 

Grev yasası yokken 1963'te yasadışı bir grevle, grev hakkını grev yaparak alan Kavel işçisi gibi, Derby işçisi de yasadışı referandum sandıklarını işgal yaparak kurdurdu. İşgaller yayıldı, referandum sandıkları başka fabrikalarda da kuruldu. İşçi sınıfı için yeni bir mücadele dalgasının fitili ateşlenmiş oldu. Bu tarih bizim tarihimiz. Ama Derby işgali, Kavel grevi, sadece geçmişimiz değil, bugünümüz, geleceğimiz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tuzla’da bulunan Çin sermayeli CSUN fabrikasında, ücretlerin düzensiz ve eksik ödenmesi sebebiyle işçiler fabrikayı terk etmiyorlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya Organize Sanayide bulunan Anteks dokuma ve terbiye fabrikasında geçen sene işten çıkartılan işçiler

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçilerin direnişi ise meşru ve haklıdır. Greif işçisi böyle gelmişse de böyle gitmez diyor. Tüm işçi ve emekçiler için hepimiz için direniyor. Bizler de bu mücadeleye sahip çıkıyoruz, destekliyoruz ve kendi mücadelemiz olarak görüyoruz. Direnişçi Greif işçilerinin haklı taleplerinin her düzeyde takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya'da, Greif İşçileriyle Dayanışma Komitesi’nin çağrısıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Greif işçilerinin işgali 8.gününde.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Greif işçilerinin işgali 6.gününde.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DİSK/Tekstil üyesi Greif işçilerinin fabrika işgali 4. gününe giriyor. İşgal ve direniş tüm kararlılığıyla devam ederken, Greif işçilerinin dostları ve düşmanları da bir bir hizalanıyor. Bugün (13 Şubat Perşembe) DİSK'in 47.yıldönümü vesilesiyle düzenlenen etkinlikte ortaya çıkan manzara, sınıf mücadelesinin gireceği çetin yolda öğreticidir. Greif işçileri, salonun baş köşesinde onur konuğu olması gerekirken, Sarıgül gibi işçi sınıfının tescilli bir düşmanı salonda saygıyla ağırlanmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hadımköy'de Greif işçilerinin fabrika işgali sürüyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
 
Greif çuval (Sünjüt) işgalinin 2.gününde mücadele ve direnişle geçti. Fabrikayı işgal eden işçiler, mücadelelerinin ancak taşeronun kaldırılması ve diğer taleplerinin kabul edilmesiyle sona ereceğini söylüyorlar. İşgal, komiteler aracılığıyla yönetiliyor. Direniş komitesinin yanı sıra güvenlik ve yemek gibi komiteler mevcut. 

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

fabrika işgali beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri