Ergün Atalay

Author(s): 

Hem Türk-İş’in hem DİSK’in tüzüklerine bir madde koymalı: Konfederasyon yöneticileri görevleri bittikten sonra bir dönem geçmeden milletvekili olamazlar diye! Ama esas yapılması gereken, Türkiye’nin iki hakiki işçi sendikası konfederasyonunun başına çökmüş ikbal düşkünü sendika ağalarını kökünden temizlemek!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan alenen işçi düşmanlığı yapıyor. AKP’nin işçi bürosu gibi çalışan Hak-İş yöneticileri elbette susacak. Peki Türk-İş ne yapıyor? Türk-İş yönetimi üç maymunu oynamaktan vazgeçmelidir. Sadece işçi sınıfının hakları gaspedilmekle kalmıyor. İşçi sınıfının en güçlü örgütlenmesinin altı kazınıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul’da yapılan Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) 10. Avrupa Bölge Toplantısı’na sendikaların boykotu damgasını vurdu.ILO üyesi 51 Avrupa ülkesinden sadece dördünden (Bosna Hersek, Azerbaycan, Kazakistan ve Rusya) sendika temsilcileri katıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kıdem tazminatının kaldırılması için hükümet harekete geçti. Bakan tarih verdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türk-İş Genel Kurulu'nda sarı sendikacılar çok istedi ama tabanın baskısı sonucu kırmızı çizgiyi geçemedi. Hâlâ kıdem tazminatı genel grev sebebi. Sınıf mücadelesi keskinleştikçe Türk-İş de ciddi sarsıntılar yaşayacaktır. Mayıs ayında Bursa'dan başlayıp dalga dalga birçok kente yayılan büyük fiili metal grevleri yolu gösteriyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP'nin, uzunca bir süredir Türk-İş'i toptan kontrol altına almak için büyük bir çaba içinde olduğu biliniyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yaklaşan kriz, AKP iktidarı ve sermaye için ortalarda görünecek aktif biçimde sınıf işbirliği yapacak yüzü daha az eskimiş yeni bir sendika liderini gerekli kılmaktadır. Bu rolü oynaması için de Demiryol-İş genel başkanı Ergün Atalay belirlenmiştir. Ergün Atalay, Türk-İş yönetiminde AKP’ye olan yakınlıkta Kumlu ile yarışabilecek bir isimdir. 

Gerçek'i paylaş:
Ergün Atalay beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri