ergenekon

Author(s): 

Daha başka örneğe gerek var mı? Balık baştan kokar! Türkiye devletinin cumhurbaşkanı ve hükümeti yasa dışında çalışıyor! Başka yasadışı bölüm aramaya gerek mi var?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ergenekonculardan sonra Baykal da halkın sillesini yemiş bir Erdoğan’a koltuk değneği oluyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan’ı yenilgiye sürükleyen kömür gözlü Berkin’dir, ceylan ayaklı Ali İsmail’dir, vakur yüzlü Ethem’dir, Abdullah’tır, Ahmet’tir, Medeni’dir, Mehmet’tir. Boş yere ölmediniz şehitlerimiz! Mücadeleniz biraz gecikmeli de olsa sonucunu veriyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP-Ergenekon ittifakı anlaşılan cemaat derin devletten bütünüyle temizlenip eski kadrolar derin devletin kalelerini yeniden ele geçirene kadar devam edecek.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Politikada sandık her şey değildir. Eğer sömürülen ve ezilen halk çoğunluğu harekete geçerse, her denge temelden değişebilir. Karşımızda yara bere içinde, eski gücünden çok şey yitirmiş, köşke zor bela çıkabilmiş bir politikacı var. Yüklenelim, Çankaya’dan burnunu bile çıkaramasın. Orada çürüsün ve bir gün bütün suçları için yargılanmaya hazır olunca onu cezalandıralım!

Gerçek'i paylaş:

Her kim bunu görmezden geliyorsa, o Tayyip Erdoğan’ın iktidarda kalmasına destek oluyor demektir. İsterse günde beş vakit “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye bağırsın, Tayyip Erdoğan’ın askeri olmuştur.

Gerçek'i paylaş:

TSK için tehdit, mesela IŞİD değil. TSK için tehdit, “renkli değişim ve mevsim devrimleri”. İlki Ukrayna tipi gibi şeyler, ikincisi onunla özdeşleştirilen “Arap baharı” olarak anılan devrimler! Türkiye’de buna benzer ne oldu, ne olabilir? Türk Silahlı Kuvvetleri, günümüzde ana tehdit olarak geçtiğimiz yaz yaşadığımız isyanı görmektedir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1 Mayıs 2014, 1 Mayıs 2013’ten fersah fersah daha güçlü olmuştur. Neden? Çünkü Gezi’nin sürükleyici güçlerinden 1990 gençliği işçi sınıfının yanına gelmişti. Polis bundan dolayı zorlandı. Mücadele bundan dolayı çok daha zorlu oldu. Gezi Türkiye sınıf mücadelelerindeki varlığını hissettirdi kısacası. Hükümsüz kalmadı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kirli bir pazarlık yapılıyor. Erdoğan’ın siyasi hayatının devamı karşılığında darbeciler yavaş yavaş salıverilmeye başladı. AKP-kontrgerilla ittifakı ilk meyvelerini veriyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Onbinler Kurtuluş ve Taksim'den Agos'a doğru yürüyor. Herkesin elinde matemin rengi siyahlara bürünmüş dövizler, lolipoplar, en yüksek tempoda atılan gür sloganlar. “Katil devlet hesap verecek” sloganı yürüyüşün önünde, arkasında, yanında, her yerinde gırtlak parçalanırcasına tekrarlanıyor. Halk isyanında yitirdiğimiz tüm kardeşlerimizin ismi okunuyor, kitleler “yaşıyor!” diye cevaplıyor. 

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

ergenekon beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri