Erdoğan Bayraktar

Author(s): 

İşçi sınıfı devrimcileri olarak kendi gerici iktidarımızdan kurtulmak için gericiliğin merkezi ABD emperyalizminden medet umacak değiliz. Türkiye halkı, kendisine karşı suç işleyen iktidar sahiplerinden kendisi hesap sormalıdır. Özgürlüğün yolu böyle açılır. Ancak şunu da söyleyelim ki doğrudan Türkiye halkını ilgilendiren konularda adalet arayışı içindeki halk, Çağlayan'a değil Miami'ye ve Manhattan'a gözünü dikmiş durumda ise bunun vebali bizzat kendi ikballeri için bir delil karartma rejimi kurmuş olan Erdoğan ve AKP iktidarının boynunadır. Sözümona darbe girişimi olarak suçladıkları davalar karşısında "dik durup eğilmediklerini" iddia eden ve bu demagoji ile mahkemeleri zapturapt altına alanlar, basını susturanlar emperyalizm karşısında Türkiye halkının boynunu bükmektedirler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Lenin’e hak verdi! Lenin bir kurum olarak burjuva parlamentosunu “Augeas’ın ahırları”na benzetmişti. Yunan mitolojisinde Augeas ülkenin en büyük ahırlarına sahip olan ama onları Herkül gelene kadar hiç temizletmemiş olan kraldır. Temizlik işi, Herkül’e onu aşağılamak için verilir. Lenin burjuva parlamentosunun işte bu hiç temizlenmemiş “Augeas ahırları” kadar pis koktuğunu söylemiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan’ı düşürmeyi kimse istemiyordu! O zaman Erdoğan nasıl ayakta kaldı diye sormanın âlemi var mı?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

17 Aralık'ta başlayan, AKP hükümetinin pisliklerinin bir bir açığa çıkma serisinin yenisi 24 Şubat akşamı karşımıza çıktı. Operasyonun başladığı gün olan 17 Aralık'ta Erdoğan'ın oğlunu heyecanla telefondan arayıp milyonlarca lirayı "gizlemesi" için verdiği talimatlar tüm halkın gözleri önüne serildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstifa et Tayyip Erdoğan! Kendi bakanın bile parmağıyla seni gösterdi: “Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın başbakan'ın istifa etmesi gerektiğini ifade ediyorum” dedi!

Gerçek'i paylaş:
Erdoğan Bayraktar beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri