el kaide

Author(s): 

Suudi Arabistan, Yemen'in başkenti Sana'da Şiilerin cenaze törenine hava saldırısı düzenledi. Uçaklarla bombalanan cenazede en az 180 ölü ve yüzlerce yaralı var. Sana katliamı, Suriye'de sivil ölümlerini bahane edip gezegeni bir üçüncü dünya savaşına sürüklemeye hazır emperyalistlerin ve işbirlikçilerin söylemlerinin ne kadar iki yüzlü olduğunun apaçık bir kanıtı olarak ortada durmaktadır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçtiğimiz yıl AKP hükümetinin kendisine karşı direnmeye devam eden üniversiteleri teslim almak için uğraştığını yazdık. Hiç kimse üniversitelerde ardı ardına yaşanan bu tekfirci saldırıların münferit olaylar olduğunu sanmasın. En ufak bir eylemde dahi devrimci öğrencileri darp ederek gözaltına alan polis, bütün bu saldırılar boyunca tekfirci çeteleri korumuştur. O halde tekfircilere karşı verilen mücadele ile AKP ve Erdoğan iktidarına karşı verilen mücadele iç içe geçmiştir.

Gerçek'i paylaş:

Tablo açık ve nettir. Rektör yapılacak etkinliğe izin vermiştir. Demek ki Ahrar-uş Şam destekçilerinin okulda örgütlenmesini desteklemektedir. Çevik kuvvet polisleri Ahrar-uş Şam’ı destekleyenleri korumakla kalmamış, onların tetikçiliğini yapmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yukarıdaki resimdeki gençlere iyi bakın. Hele ikinci sıradaki genç nerelidir, ne millettendir kökeni, kim bilir. Fransız, Arap ya da kara Afrika'dan, bu çocukların arasında emperyalist Fransa’nın kararlarını veren mi var? Barbar DAİŞ işte böyle işçi emekçi ailelerin çocuklarını katletmiştir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

“Özgürlük için” (Cumhuriyet), “Milyonluk dayanışma” (Evrensel), “1 milyon Charlie Hebdo” (BirGün), “Avrupa aya

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sovyetler Birliği henüz ortadan kalkmamışken Amerikaların başka kültürleri anlayamaması temasını işleyen bir fıkra yaygın olarak anlatılı

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Davutoğlu, rehinelerin salıverilmesi kutlamaları sırasında küçük çocuğu neden kafasından tutup havaya kaldırdı?

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gidin Profesör Davutoğlu, gidin! Tarihin gördüğü en başarısız dışişleri bakanı sıfatını hak ediyorsunuz, gidin! Türkiye ve Ortadoğu’nun yakasını bırakın, gidin! Halkların başına daha fazla şer getirmeden gidin!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

El Kaide bağlantılı gruplar ve Türkiye arasındaki son günlerdeki husümet iki nedene dayanıyor. Birincisi, 2.Cenevre konferansına sayılı günler kala AKP hükümeti El Kaide'yle yakın gözükmek istemiyor. Bilindiği üzere, Reyhanlı katliamından hemen sonra Erdoğan ABD'ye gitmiş, Obama Erdoğan'ı El Kaide konusunda uyarmıştı. AKP'nin El Nusra'yla kendisini ayırması, ABD'nin basıncını arttırdığı yönünde okunabilir. AB basınında, Suriye'de Türkiye'nin El Kaide'yi desteklediği yönündeki haberlerin çıkması, Türkiye'nin model ılımlı İslam ülkesi imajına zarar veriyor. İkincisi ise El Nusra Türkiye içerisinde açık faaliyet yürütüyor. Bu, AKP tabanındaki radikalleşmeye müsait bir kitleyi etkileyebilir. Zaten Kürt illerinde Hüda-Par gibi kökeni Hizbullaha'a dayanan İslamcı partilerin filizlendiğini düşünürsek, AKP'nin seçimlerden önce El Kaide'nin Türkiye bağlantılarına mesafeyle yaklaşacağını ön görebiliriz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana’da bir uyuşturucu ihbarının ardından aranan tırdan 200 adet roket başlığı çıkması bir kez daha Türkiye’nin Suriye’deki mezhepçi silahlı örgütlere verdiği desteği gündeme getirdi. Operasyonun ardından yapılan ilk açıklamalarda temkinli bir tutum benimseyen Adana Valiliği daha sonra roket başlıklarının Konya’da bir atölyede üretildiğini ve Suriye’ye geçirilmek istendiğini açıkladı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

el kaide beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri