Ege Üniversitesi

Author(s): 

İzmir Ege Üniversitesi’nde kadroya geçiş sürecindeki taşeron işçileri “güvenlik soruşturması’’ bahanesiyle işten atıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmir Ege Üniversitesi’nde çalışan DİSK’e bağlı Genel-İş İzmir 7 No’lu şubede örgütlü taşeron işçiler, yeni sözleşmeyle ücretlerin düşürü

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
Sermayenin üniversiteler üzerindeki tahakküm aracı olarak kurulan YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) kuruluşunun 33.
Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öğrenci seçme ve yerleştirme sistemi sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıt dönemi başladı.

Gerçek'i paylaş:

Soma katliamının ardından katliamı protesto etmek için bazı üniversiteler, öğrenciler ve üniversite çalışanları tarafından işgal edilmişti. İşgallerden birisi de Ege Üniversitesi'nin Yabancı Diller Yüksekokulu'nda gerçekleşmiş ve işgal eylemine katılan öğrencilere helikopterlerden inen polis plastik mermilerle saldırmış ve 31 öğrenciyi darp ederek gözaltına almıştı. Hazırlanan iddianamede 38 öğrenci hakkında okulun duvarlarına yazılan Soma ve Berkin Elvan yazılamaları delil gösterilerek dava açıldı.  

Gerçek'i paylaş:

24 Aralık 1997'de Polis tarafından katledilen Ege Üniversitesi öğrencisi Ali Serkan Eroğlu bugün Ege Üniversitesinde dönem arkadaşları ve üniversite öğrencileri tarafından anıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yaklaşık 2 ay önce, İzmir'de yurt eylemleri yapılmıştı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

6 Kasım 1981’de kurulan, sermayenin üniversitelerde öğrencilere ve eğitim emekçilerine karşı sınıf saldırısı

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

6 Kasım'a YÖK'ün kuruluş günü olması, üniversitelere karşı artan sermaye ve polis saldırısı nedeniyle uzun süredir hazırlanan Ege Üniversitesi Forumu bugün Ege Üniversitesi 1 No’lu yemekhane önünde saat 12:00’da toplandı. Forum başlamadan önce sivil polislerin etrafta forumu gözlediğini gören öğrenciler "Ali İsmail'in katilleri bu okula giremez", "Katil  polis üniversiteden defol" diyerek polislerin üzerine yürüyünce polisler kampüsü terketmek zorunda kaldılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ege Üniversitesinde kayıt haftasından itibaren Devrimci İşçi Partili Öğrenciler, üniv

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Ege Üniversitesi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri