dokuz eylül üniversitesi

Author(s): 

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden bir öğrenciyim. Türkiye’nin diğer üniversitelerinde olduğu gibi Dokuz Eylül Üniversitesi’nde de bilimsel bir eğitim yok. Eğitimin bilimsel olmamasının yanında aynı zamanda piyasacılık almış başını gitmiş durumda. Geçtiğimiz senelerde kaldırılan bütünleme sınavlarının yerine getirilen yaz okulu üniversite tarafından bir para kazanma kapısı olarak görülüyor. Her sene yaklaşık 7 bin öğrenci yaz okulunda kaldıkları dersleri vermek için uğraşıyor. Tabii bu 7 bin kişi her sene aldıkları ders kadar kredi ücretini vererek yaz okuluna katılabiliyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dokuz Eylül Üniversitesi rektörlüğü; Cem Terzi, İzge Ünal, Halil Resmi, Halis Ulaş, Ayşen Uysal, Emel Yuvayapan, Aydın Arı, Nuri Erkin Başer, Yeşim Edis Şahin, Seçkin Aydın, Serap Sarıtaş, ve Dilek Karabulut’u, barış bildirisi olarak anılan bildiriyi imzalamalarından dolayı haklarında savcılığın yürüttüğü soruşturmayı bahane ederek açığa aldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) polis destekli faşist çetelerin öğrencilere saldırıları artarak sürüyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

DEU Tıp Fakültesi emekçilerinin grevi kazanımla sonuçlandı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Dokuz Eylül Hastanesi grevcileriyle görüştü.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmir Dokuz Eylul Üniversitesi'nde parasız eğitim isteyen öğrencilere "beleşçi" diyen Emre Aköz’ün paneli protesto edildi.

Gerçek'i paylaş:
dokuz eylül üniversitesi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri