dış borç

Author(s): 

Cumhurpatronluğu sistemine "evet" denmesini isteyenler 2001 krizini ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatmasını hatırlatıyorlar. Evet çıkmazsa ekonomik kriz olur diyorlar. Korkmaya gerek yok. Ama gerçekleri bilmek de bir o kadar gerekli zira 2001 krizinin kitapçık fırlatma yüzünden çıktığı da rejim değişikliğinin krizleri engelleyeceği de tam bir kandırmacadan ibaret.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP, İMF'ye borcu ödemiştir. Aynı anda geniş kitleler tüketici kredileri aracılığıyla (özellikle de kredi kartlarıyla) yerli tefecilerin borç kölesi haline getirildi. Bugün hangi fabrika işçisine sorarsanız sorun, boğazına kadar borca batmış bir işçinin, ne kadar düşük olursa olsun elde ettiği ücreti riske edecek bir eyleme girişmesinin çok zor olduğunu söyleyecektir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemleriyle başlayan halk isyanını, iyiye giden Türkiye ekonomisine karşı düzenlenmiş bir komplo olarak niteledi. Tayyip Erdoğan’ın bu çıkışı halk isyanından korkan bir devlet adamının yalanlara sarılarak bu isyanı yalnızlaştırma ve itibarsızlaştırma çabasından ibaretti.

Gerçek'i paylaş:
dış borç beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri