#direnodtü

Kampüsü talan etmek, ranta açmak, sermayenin çıkarlarını beslemek için yapılan müdahaleye karşı ODTÜ bileşenleri ODTÜ'ye sahip çıkacağının mesajını verdi. Rektör ile Büyükşehir Belediyesi'nin görüşmesinden sonra şimdilik, planlanan yollardan birinin tünel kazılarak yapılacağı açıklandı. Atanmış rektörün yaptığı görüşme ve açıklanan sonuç ODTÜ bileşenleri açısından son derece güvenilmezdir çünkü atanmasından beri rektörün uyguladığı baskılar, OHAL'i üniversiteye taşıma girişimleri, soruşturma ve polis tehditleri halen akıllarda. Ayrıca yapılan açıklamada yapılması planlanan ikinci yola ilişkin herhangi bir bilgi de yok.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçi sınıfı, emekçi halk ve gençlik seçimi beklemek yerine Gezi’nin isyan bayrağını yeniden açmalıdır. Bu aşağılık düzene razı olmayacağını yeniden haykırmalıdır. Erdoğan gidecektir. Onu emekçi halk götürmelidir. Onu emekçi halk yargılamalıdır. Ondan boşalan yeri emekçi halk doldurmalıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana’da sendikaların,odaların, sol ve sosyalist yapıların çagrısıyla, 17 Aralık’ta ortaya saçılan yolsuzluklara karşı “hükümet istifa” yürüyüşü için İnönü Parkı’nda toplanıldı. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
Yolsuzluk batağına batmış hükümetin istifası talebiyle binlerce insan Kadıköy Boğa Heykeli'nde toplandı. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tez-Koop-İş sendikasında örgütlü 300 ODTÜ işçisi, 3 Haziran tarihinden itibaren Kamu İşletmeleri İşveren Sen

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tez-Koop-İş sendikasında örgütlü 300 ODTÜ işçisi,  3 haziran  tarihinden itibaren Kamu İşletmeleri İşveren Sendikası (Kamu-İş) İle  başla

Gerçek'i paylaş:

Bizler bu isyana katılmış ve dövülerek öldürülmüş bir üniversite öğrenci olan Ali İsmail Korkmaz’ın sınıf arkadaşlarıyız. Üniversiteye gidecek maddi durumu olmayan, ailesinin geçimine katkıda bulunmak ve kardeşinin okul masrafları için çalışmak zorunda olan Mehmet Ayvalıtaş’ın mahalle arkadaşlarıyız. Ethem Sarısülük’ün çıraklarıyız. Abdullah Cömert’in, Medeni Yıldırım’ın, Ahmet Atakan’ın kardeşleriyiz. Bizler bu toplumuz %99’unun çocuklarıyız. Gaz fişekleriniz, plastik mermileriniz, Tomalarınız, akrepleriniz vız gelir! Ne öldürmekle biteriz ne de tutuklamakla sayımız azalır! Yılmıyoruz, bu isyanı hep beraber, her yerde büyütmek için, yeniden harlamak için, sokaklara, alanlara çıkıyoruz!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

26 Ekim Cumartesi günü Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı üzerine ODTÜ’de yol çalışması adı altın

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

23 Ekim 2013 saat 12:00’da Uludağ üniversitesi forumu yeniden biraraya geldi. Forum öncesi öğrenciler "Her yer ODTÜ her yer direniş" yazılı "Uludağ Üniversitesi Forumu" imzalı bir pankart hazırladılar. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Akdeniz Üniversitesi Forumu’nun çağrısı ile 23 Ekim Çarşamba günü, ODTÜ’de yol yapım

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

#direnodtü beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri