DİP'li Öğrenciler

Author(s): 

Ülkede hızlanan adımlarla bir istibdad rejimi inşa edilirken, tarihi mücadelelerle dolu İstanbul Üniversitesi yine mücadele ve direnişle öne çıkıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası devam ediyor.

Gençlik örgütleri bugün İstanbul'da Agos gazetesi önünde, Hrant Dink'in katledildiği yerde ve katledildiği saat olan 15:05'te basın açıklaması gerçekleştirdi. Eylemde "Hrant için adalet, Suruç için adalet" pankartı taşındı. Hrant'ın arkadaşları ve gençlik örgütleri "Suruç'un hesabı sorulacak!", "Faşizme inat, kardeşimsin Hrant!" sloganlarını attılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin başlattığı "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası Eskişehir'de devam ediyor. Gençlik örgütleri kampanya dahilinde Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde buluşarak eylem gerçekleştirdi.

Gençlik örgütleri 21 Haziran 18:00'de Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde bir araya geldi. Yapılan basın açıklamasında kampanyaya dair bilgiler verilirken kampanyanın imzacısı olan gençlik örgütlerinin ortak talepleri dile getirildi. Basın açıklamasının ardından Suruç'ta katledilenler için 33 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi. Eylem oturma eyleminden sonra bitirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2015 yılında 20 Temmuz’da 33 mücadele arkadaşımızı kaybettiğimiz Suruç katliamının sorumlularının yargılanması, dava üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması ve belgelerin açıklanması, Amed ve Ankara saldırıları ile Suruç’un ilişkisinin açıklanması talepleriyle gençlik örgütlerinin başlattığı “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyası devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Haziran Perşembe günü gençlik örgütleri dayanışma içerisinde "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyasını Eskişehir'de başlattıklarını yaptıkları basın açıklaması ile duyurdu. Basın açıklamasında Devrimci İşçi Partili Öğrenciler'in de imzacısı olduğu metin okundu. Basın açıklamasının ardından ise İsmet İnönü Caddesi'nde bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçen yıl 20 Temmuz’da Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla Kobani (Kobanê) ile dayanışma amacıyla yeniden inşa sürecine katılmak için yola çıkan ve Suruç’ta basın açıklaması yapan heyet bombalı saldırıya uğramıştı. Suruç’ta 33 mücadele arkadaşımızı, siper yoldaşımızı kaybetmiştik.

Gerçek'i paylaş:

Bu 1 Mayıs’ta AKP’nin yalanlarına, savaşına, işçilerin haklarını gasp etmesine ve özgürlük namına ne varsa gösterdiği düşmanlığa karşı alanları dolduracak olan işçilerin yanına kendi sınıfımızın saflarına katılalım ve kurtuluşumuzun tohumlarını hep birlikte atalım!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi aylardır, seçilmemiş rektörün koordinatörlüğünde, idare, polis, tekfirci-mezhepçi çeteler ve özel güvenlik işbirliğ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri haftalardır üniversitede oluşan polis, ÖGB(Özel Güvenlik Birimleri) ve faşist çetelerin ablu

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

24 Kasım'da üniversiteli kadınlar tacize, tecavüze ve erkek şiddetine karşı İTÜ Ayazağa kampüsünde eylemdeydi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

DİP'li Öğrenciler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Kampanya Banner

Gençlik Bültenleri

Trotskiy 75 yıl