DİP'li Öğrenciler

Author(s): 

Tüm yurtta olduğu gibi biz de İTÜ öğrencileri olarak istibdada karşı HAYIR sesini yükseltiyoruz. Bütün baskılara rağmen okulda HAYIR koşuları düzenliyor, ardından yapılan forumlarda gelecek mücadelelere dair planlar yapıyoruz. Referandumda sandıktan ne çıkarsa çıksın istibdada karşı mücadelenin 16 Nisan’dan sonra da devam edeceğini vurguluyoruz. Bunlarla da yetinmiyor, İTÜ öğrencileri olarak kampüs sınırlarını aşıyor komşu mahallelerin emekçi halkıyla buluşup HAYIR’ı büyütüyoruz.

Gerçek'i paylaş:

Çağrımız işsizlikle boğuşan, paralı eğitim yüzünden geleceğinden olan, savaşlarda cepheye sürülen, bombalarla katledilen gençleredir! Gelin, geleceğimizi, hayatlarımızı karartanlara 16 Nisan'da HAYIR diyelim! Bununla da yetinmeyelim, istibdad rejimine karşı işçi sınıfının saflarında örgütlenelim ve bu gidişata dur diyelim! Hep birlikte istibdada HAYIR diyerek hürriyetin sesini yükseltelim!

Gerçek'i paylaş:

Türkiye'de emperyalizmin ve patronların çıkarları doğrultusunda bir istibdad rejimi inşa ediliyor. AKP ve MHP el birliğiyle işçi ve emekçilerin kazanılmış haklarına göz diken Anayasa değişikliği paketi, 16 Nisan'da oylanacak. OHAL sopası altında referanduma gidilirken asgari seçim koşulları dahi yaratılmıyor. HAYIR çalışması yapanlar terörist ilan ediliyor, saldırıya uğruyorlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ülkede hızlanan adımlarla bir istibdad rejimi inşa edilirken, tarihi mücadelelerle dolu İstanbul Üniversitesi yine mücadele ve direnişle öne çıkıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası devam ediyor.

Gençlik örgütleri bugün İstanbul'da Agos gazetesi önünde, Hrant Dink'in katledildiği yerde ve katledildiği saat olan 15:05'te basın açıklaması gerçekleştirdi. Eylemde "Hrant için adalet, Suruç için adalet" pankartı taşındı. Hrant'ın arkadaşları ve gençlik örgütleri "Suruç'un hesabı sorulacak!", "Faşizme inat, kardeşimsin Hrant!" sloganlarını attılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gençlik örgütlerinin başlattığı "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyası Eskişehir'de devam ediyor. Gençlik örgütleri kampanya dahilinde Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde buluşarak eylem gerçekleştirdi.

Gençlik örgütleri 21 Haziran 18:00'de Ali İsmail Korkmaz heykeli önünde bir araya geldi. Yapılan basın açıklamasında kampanyaya dair bilgiler verilirken kampanyanın imzacısı olan gençlik örgütlerinin ortak talepleri dile getirildi. Basın açıklamasının ardından Suruç'ta katledilenler için 33 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirildi. Eylem oturma eyleminden sonra bitirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2015 yılında 20 Temmuz’da 33 mücadele arkadaşımızı kaybettiğimiz Suruç katliamının sorumlularının yargılanması, dava üzerindeki gizlilik kararının kaldırılması ve belgelerin açıklanması, Amed ve Ankara saldırıları ile Suruç’un ilişkisinin açıklanması talepleriyle gençlik örgütlerinin başlattığı “Suruç için adalet, herkes için adalet” kampanyası devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Haziran Perşembe günü gençlik örgütleri dayanışma içerisinde "Suruç için adalet, herkes için adalet" kampanyasını Eskişehir'de başlattıklarını yaptıkları basın açıklaması ile duyurdu. Basın açıklamasında Devrimci İşçi Partili Öğrenciler'in de imzacısı olduğu metin okundu. Basın açıklamasının ardından ise İsmet İnönü Caddesi'nde bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçen yıl 20 Temmuz’da Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun çağrısıyla Kobani (Kobanê) ile dayanışma amacıyla yeniden inşa sürecine katılmak için yola çıkan ve Suruç’ta basın açıklaması yapan heyet bombalı saldırıya uğramıştı. Suruç’ta 33 mücadele arkadaşımızı, siper yoldaşımızı kaybetmiştik.

Gerçek'i paylaş:

Bu 1 Mayıs’ta AKP’nin yalanlarına, savaşına, işçilerin haklarını gasp etmesine ve özgürlük namına ne varsa gösterdiği düşmanlığa karşı alanları dolduracak olan işçilerin yanına kendi sınıfımızın saflarına katılalım ve kurtuluşumuzun tohumlarını hep birlikte atalım!

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

DİP'li Öğrenciler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri