Dev Maden-Sen

Author(s): 

Soma’ya bugün ciddi bir belirsizlik damgasını vuruyor. İşçiler daha altı ay önce yaşanmış bir faciadan sonra şimdi de işsizlik felaketiyle yüz yüze gelmiş durumda. Ama, öte yandan, sanki anlamlı bir çıkış yolu varmış gibi işçiyi bekleten bir sendika var. İşçilerin örgütünün işçilerin yanında durmaması, yeri göğü sarsabilecek bir işçi topluluğunu hareketsizliğe sevk ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Manisa’nın Soma ilçesindeki madenlerde çalışan işçiler, geçtiğimiz hafta hiçbir gerekçe belirtilmeden işten çıkarılmıştı. 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde DİSK'e bağlı Dev Maden-Sen'de buluşarak Türkiye Kömür İşletmesi binasına yürüyüş yapan işçiler ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında ‘’TKİ uyuma işçine sahip çık”, “Madenler kamulaştırılsın”, “Taşeron çalışmak yasaklansın”, “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek’’ gibi sloganlar atan işçilere Soma halkının desteği de büyüktü.

Gerçek'i paylaş:

Hayat, maden işçilerini mücadeleye davet ediyor. Hayat, Türkiye işçi sınıfını ayağa kalkmaya davet ediyor. Hayat, tüm emekçileri masaya yumruğunu vurmaya davet ediyor. Bu davete icabet edip etmemek bir ölüm ve kalım meselesidir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Soma'da yatmayan maaşları ve tutulmayan sözler için Ankara'ya doğru yürüyen maden işçileri, Karaman'

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi, Soma’da henüz yeni yitirdiğimiz bir madencinin taziyesi esnasında DİSK Dev Maden-Sen’in örgütlenmesine yönelik

Gerçek'i paylaş:
Dev Maden-Sen beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri