cumhurbaşkanlığı

Author(s): 

Erdoğan yeni kabineyi açıkladığında yeni sistemin bir Cumhurpatronluğu sistemi olduğu açık seçik ortaya çıktı. Türkiye’yi bir anonim şirket gibi yönetme düşünü her fırsatta dile getiren Erdoğan bu yolda çok önemli bir eşiği daha geçti. Sadece bir patron gibi yetkileri elinde toplamadı. Tüm bakanlıklara şu ya da bu şirketin patronunu, CEO’sunu getirerek bir patronlar kabinesi oluşturdu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Önce bir efsaneyi ortadan kaldıralım.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Firesiz tek çözüm var: Erdoğan dışında bütün adayların ikinci turda çekilmesi ve hep birlikte istibdada karşı güçlü bir hayır demek.
Devrimci İşçi Partisi, bütün adayları bu yola girmeye çağırıyor. Her bir aday çekileceğini taahhüt etmelidir. O zaman istibdada güçlü şekilde “hayır” demek ve hürriyete giden yolu sonuna kadar açmak mümkün olacaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Doğada da, siyasette de hiç beklenmedik bir anda büyük değişim dinamikleri çıkar ortaya. Derinde yatan ama bir türlü yüzeye çıkamayan ağır çelişkiler, birden bire herkesin gözü önünde berrak biçimde belirir. Politika, biraz da bunları değerlendirerek ilerleme sanatıdır. Cumhurbaşkanı seçimi Türkiye’de bir an, ama sadece bir an böyle bir durum yaratmıştı.

Gerçek'i paylaş:
cumhurbaşkanlığı beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri