cia

Ortadoğu’dan Güney Amerika’ya, Afrika’dan Uzak Asya’ya dünyanın yoksul halklarının tarihi emperyalist sömürüye karşı mücadelenin tarihidir. Türkiye tarihinde de özellikle gençlik arasında anti-emperyalist mücadele önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye’nin, Kore savaşına girmesi karşılığında NATO’ya üye olmasına karşı yükselmeye başlayan anti-emperyalist mücadele, sonraki yıllarda geniş kitlelerde yankı bulmuş, 60’lı yıllardan itibaren tüm gençliği etkisi altına almış ve bugüne güçlü bir mücadele geleneği bırakmıştır. O dönemde yürütülen bu mücadeleler günümüzde ilham ve gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Türkiye bir ABD sömürgesi değildir. Ancak ABD hep yaptığı gibi yine öyleymiş gibi davranmaya başladı ve Erdoğan da bu muameleyi sineye çekiyor. Çünkü kendisini ve kendisiyle birlikte tüm ülkeyi Fırat kapanına sıkıştırmış durumda. CIA yani ABD'nin istihbarat örgütü direktörü Mike Pompeo'nun, diplomatik muadili olan MİT müsteşarı ile görüşmekle yetinmeyip Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüşmesinin kendisi başlı başına bir skandal.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi darbeye, emperyalizme, NATO’ya ve sermayenin sözde mutabakatına karşı Dolmabahçe’deydi. Türkiye devrimci gençliğinin 6.filoyu denize döktüğü noktada, “Türkiye NATO’dan çıksın, İncirlik Üssü kapatılsın” ana şiarıyla düzenlenen eylemde, işçi sınıfının bağımsız mücadelesi vurgulandı. Eyleme direnişteki Avcılar Belediyesi işçileri de katıldı,

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

CIA ve daha az bilinen bir kurum olan NSA (National Security Agency – Ulusal Güvenlik Kurumu) çalışanı iken bu kuruluşların faaliyetlerini teşhir etmeye karar veren Edward Snowden’ın Londra’da yayınlanan The Guardian gazetesi aracılığıyla yaptığı ifşaat, bütün dünyayı yerinden oynattı. ABD emperyalizminin sadece düşmanlarının değil en yakın dostlarının bile başına ne çoraplar ördüğü ve onları dahi kontrolü altında tutmaya çalıştığı bir kez daha açık seçik biçimde ortaya çıktı.

Gerçek'i paylaş:
cia beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri