Çağlayan

Author(s): 

Türkiye'de İslamcı bir parti, karşısındaki rakip burjuva kampını ve onun siyasi uzantılarını bir şekilde mağlup ediyor. Darbe girişiminden sıyrılıyor. KHK'larla memlekette işçinin, emekçinin canına okuyor. Bir istibdad rejimini adım adım inşa ediyor. Filistin’le dayanışma ifadeleri ağızlarından eksik olmuyor Tepesindeki lider, gözünü Ortadoğu'ya dikerek kendine "reis" dedirtiyor. Ama İsrail'e bir şey olduğu yok!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Katil İsrail’in aklanmasında mahkeme heyetinden önce esas sorumlular Siyonist işgalciler ile “normalleşme” anlaşması imzalayanlardır. AKP bu anlaşmaya imza atarak, Mavi Marmara katliamının sorumlularını aklayarak yeni katliamların yolunu açmıştır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Barış talebimizin arkasındayız  diyerek akademisyenler adına basın açıklaması okumalarının ardından tutuklanan Kıvanç Ersoy, Esra Mungan,

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

6 Nisan Çarşamba günü MSGSÜ emekçileri, öğrencilerin de desteğiyle önceki gün gerçekleştirilen polis operasyonuna karşı bir basın açıklam

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin!" şiarıyla başlattığımız kampanyamıza İstanbul'da devam ediyoruz.

14 Şubat günü "İşçiye iş güvencesi, kamu emekçisine grevli toplu sözleşme", "Asgari ücret açlık sınırının üstüne", "Taşeron yasaklansın, herkese güvenceli kadro" taleplerini içeren stickerlarımızı tekstil, turizm ve otel işçilerinin yoğun olarak bulunduğu Çağlayan ve Bomonti çevresine yapıştırdık.

Stickerlarımızı yaptıktan sonra işçi ve emekçi kardeşlerimiz merakla ve dikkatle okudular. Taleplerimizi işçi ve emekçilere ulaştırmaya devam ediyor olacağız.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"Tekstil işçileri mücadeleye örgütlenmeye!" başlığıyla çıkan, Tekstil İşçisinin Sesi bülteninin 9.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tekstil İşçisinin Sesi bültenin yeni sayısı yayınlandı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Çağlayan adliyesinde Berkin Elvan davasının savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP-C militanları tarafından rehin alındıktan saatler sonra yapılan operasyon sırasında öldürüldü ve eylemi yapan iki militan da hayatını kaybetti. Savcının odasında bulunan  üç kişi de öldüğü için  gerçekleşen operasyonda nelerin yaşandığını bilmek artık mümkün değil. Ancak eylemin siyasi boyutu çok açık ve net biçimde orta yerde duruyor.

Gerçek'i paylaş:

Türkiye ciddi bir siyasi kriz içindedir. AKP hükümetinin tam anlamıyla bir yolsuzluk batağı içinde olduğu açığa çıkıyor. Ayakkabı kutularından, para kasalarından katıksız bir burjuva iktidarının pisliği etrafa saçılıyor. Bu rezilliğin baş sorumlusu olan Erdoğan ise artık mızrağı çuvala sığdıramıyor.

Gerçek'i paylaş:
Çağlayan beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri