Burhan Kuzu

Author(s): 

AKP iktidarını paramiliter güçlerle muhalefeti sindirmek üzere hazırlık yapmakla suçlayanlar boş vehim yaşamıyor. 16 Nisan referandumundan önce de bu yönde çok emareler birikmişti. AKP Manisa il başkan yardımcısı referandumda “evet çıkmazsa iş savaşa hazır olun” diye konuşuyor, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları silah alımının kolaylaştırılması için lobicilik yapıyor, Osmanlı Ocakları çeteler oluşturuyor, Melih Gökçek elemanlarını silahlandırıyor, Sedat Peker kan banyosu tehditlerinde bulunduğu “evet” mitingleri düzenliyordu. Nitekim 16 Nisan referandumu son derece şaibeli şekilde gerçekleştikten ve Erdoğan meşhur “atı alan Üsküdarı geçti” sözleriyle şaibenin altını çizmişken Kılıçdaroğlu halkı protesto etmeye çağırmamasının gerekçesi olarak şöyle diyordu: “Karşı taraf silahlıydı… Çok vahim olaylar çıkabileceği endişesi nedeniyle, bu sorumluluğu almamaya karar verdik.”

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kongrede karara bağlanan tüzük değişiklikleri Erdoğan'ın AKP'nin başında istibdadın inşasında durmadan yola devam edeceğinin açık işaretlerini veriyor. Aynı kapının önünde AKP'lilere biber gazı sıkılması gibi istibdadın da provası önce AKP'nin kendi üzerinde yapılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Başbakan Erdoğan’ın, fiili sıkıyönetime dönüşen Soma ziyaretinde yaptığı açıklamalar kan dondurucu cinsten. Erdoğan basına yaptığı açıklamanın ana temasını maden ocaklarındaki ölümlerin olağan şeyler olduğunu anlatmaya ayırdı. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan, gazetecileri toplamış propaganda yapıyor. Her davranışıyla güçlü olduğunu göstermeye çalışıyor. Partisini önde gösteren anketleri basına sevk ediyor. Erdoğan gemisini batırmadan yerel seçimlere ulaşmak istiyor. Ama nafile. Çatırtı sesleri, Arınç’ın şikayet ettiği “çıt çıt” atılan tweetlerden değil Erdoğan’ın su alan gemisinden geliyor.  

Gerçek'i paylaş:
Burhan Kuzu beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri