Bulgaristan

Author(s): 

Avtonomen Rabotniceski Sindikat (Otonomcu İşçi Sendikası) sendikası ile Dokumentalni Filmi (Belgesel Film) isimli internet ağının birlikte düzenlediği, Bulgaristan’da ve başka ülkelerde işçi sınıfının durumu ve sendikal mücadele konularına odaklanan festival, Bulgaristan’ın Varna kentinde 23-24-25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Devrimci İşçi Partisi de sendikanın davetlisi olarak festivale katıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hollanda'da Bakan Kaya'nın sınırdışı edilmesinin yarattığı yankılar gündemi belirlerken bir sınırdışı olayı da Bulgaristan'da gerçekleşti. Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı, Ankara’ya bir nota vererek Diyanet İşleri Başkanlığı mensubu olan ve Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosluğu’nda Sosyal Hizmetler Ataşesi olarak görev yapan Uğur Emiroğlu’nu Bulgaristan’ın içişlerine karıştığı gerekçesiyle “istenmeyen adam” ilan etti. Türkiye de karşılık olarak Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli Konsolos Zornitsa Petrova Apostolova’nın ülkeyi terk etmesini istedi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

NATO’nun eski Yugoslavya’ya açtığı savaş sırasında NATO’ya karşı kurulmuş olan Kristiyan Rakovski Balkan Sosyalist Merkezi, nispeten hareketsiz bir dönemin ardından Balkan halklarının kendilerini devrimci sınıf mücadelesinin içinde bulmasıyla tekrar güçlü bir şekilde harekete geçmektedir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Balkanlar devrimci ateşle dolup taşıyor. Bu bahtsız coğrafyanın çeşitli halklarını yeniden birleştiren, devrimci eylemiyle işçi sınıfı ve gençlik olacaktır!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

 

Üçüncü Büyük Depresyonunson kurbanı Bulgaristan hükümeti oldu. Komşumuz Bulgaristan’da 12 Şubat’ta elektrik fiyatlarındaki artışlara karşı başkent Sofya’da başlayıp diğer şehirlere yayılan protesto eylemlerinden bir hafta sonra hükümet istifa etmek zorunda kaldı. İstifanın ardından da durulmayan ülke, şu anda tam bir siyasi kriz içinde.

Gerçek'i paylaş:
Bulgaristan beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri