Bülent Arınç

Author(s): 

Türkiye’nin çelişkileri derinleşince, Davutoğlu’nun Erdoğan’a karşı daha açık tavır alıp Gül-Arınç-Babacan kampının yanına geçmesi olasılık dışı değildir. O zaman Türkiye’nin 13 yıllık iç savaşından (TÜSİAD’a karşı MÜSİAD) ve iç savaşın iç savaşından (AKP’ye karşı cemaat) sonra bir de "hükümetin iç savaşı" ile karşılaşırsak şaşırmayalım.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

7 Haziran ile 1 Kasım arasında ne oldu da AKP yeniden böylesine yükseldi sorusunun en önemli yanıtı, “bütün taşları bağlamışlar, bütün köpekleri salmışlar” benzetmesiyle anlatılabilir. AKP, Türkiye tarihinin gördüğü güçlü iktidarlar arasında (Menderes, ilk dönem Demirel, 1989’a kadar Özal) karşısındaki düzen muhalefetinin çapsızlığı bakımından en şanslı parti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Parlamento, 15 Temmuz'da, 1 Ekim'de yeniden toplanmak üzere tatile girmişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devlet tüm kurumlarıyla terör saldırısının arkasında duruyor. Saldırı Türkiye'ye yapılmışsa saldırıyı yapanla uğraşırsın. Oysa devlet, DAİŞ'in tekfirci terörünün hedef aldığı güçlere bir tekme daha vurmak için fırsat kolluyor. Bülent Arınç, HDP Parti meclisi üyesi ve Bursa milletvekili adayı Metin Kılıç'ın oğlu ve eşinin katledildiği saldırıda, alçakça "neden HDP yöneticileri yoktu" sorusunu soruyor. DAİŞ bombalarla AKP'liler siyasetle saldırıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gül daha sonra ne yaptı? “Ben aşağıya insem” diye baktığı yükseklikten, yani devletin zirvesinden Mehmet’in, Abdullah’ın, Ethem’in, Ali İsmail’in, Medeni’nin, Berkin’in, Ahmet’in ölümünü seyretti!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP içindeki çatlak hızla bir hizipleşmeye gidiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tam bu sırada, hiçbir işe yaramayacağı belli olan 30 Mart’ta ve sınırlı bir yararı olacağı belli olan cumhurbaşkanı seçiminde kurtuluş aramış olan solun bir kanadı, Birleşik Haziran Hareketi, 7 Haziran seçimlerinin çok da önemli olmadığını ortak pozisyon olarak benimseyebilmişse, bu somut durumun somut analizini yapamadığı içindir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Arınç'ın son açıklamasıyla birlikte bardak taşmıştır. Bu açıklama diğer çelişki ve ters düşmelerle aynı düzeyde görülemez. Bülent Arınç'ın açıklaması, ilk defa AKP saflarında apaçık bir saflaşmayı tetiklemiştir. 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hakan Fidan’ın MİT müsteşarlığından 7 Şubat 2012’nin tam üçüncü yıldönümünde istifa etmesi, önce yaygın olarak Tayyip Erdoğan’ın Davutoğl

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gelen giden Tayyip Erdoğan’a bir dokunduruyor.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Bülent Arınç beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri