biz yüzde 99'uz

Author(s): 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu geçtiğimiz yıl Türkiye’deki milyonerler ligine 18 bin 105 kişinin eklendiğini açıkladı. Toplam 129 bin 969 milyonerin bankalarda bulunan hesaplarında ortalama 6,5 milyon lira bulunuyor. Bu rakamın yaklaşık yarısı Türk Lirası yarısı da döviz olarak tutulmakta. Milyonerlerin kasalarında toplam 3 milyar 175 milyon değerinde kıymetli maden bulunuyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi’nin yıldönümü, Gezi’nin bir tekrarı olamazdı elbette. Bunu dileyenler olsa da bekleyen pek yoktu. Ancak 31 Mayıs’ın sokak muharebelerinden, hükümet kuvvetlerinin galip çıktığı da bir gerçek. Bu yüzden Gezi’den beri sokaklarda olanlarda bir moral bozukluğu gözlemliyorum. Oysa böyle bir moral bozukluğuna hiç de lüzum yok.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Halk isyanının ardından ortaya çıkan enerjiyi işçi sınıfının gücüyle birleştirme yönünde faaliyetlerde bulunan Biz Yüzde 99’uz Platformu tarafından Ankara’da bir panel ve forum düzenlendi. 2 Mart Pazar günü TAKSAV’da gerçekleştirilen etkinliğe ODTÜ, Hacettepe ve THY işçilerinin yanı sıra Sungur Savran konuşmacı olarak katıldılar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 
Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Önümüzdeki Pazar günü, 22 Eylül’de, “Biz yüzde 99’uz” Platformu İstanbul’da yeni bir toplantı düzenliyor. Yalın olarak söylendiğinde amaç Tayyip Erdoğan’ın yüzde 50’yi cepte keklik sayan yaklaşımına meydan okumak, işçi ve emekçileri halk isyanının saflarına kazanmak. Bu bağlamda, Ahmet Tonak’ın bir süre önce yayınlanmış aşağıdaki yazısının anlamlı olduğunu düşünerek burada yayınlıyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gezi Parkı direnişiyle başlayan ve günler içinde bir halk isyanına dönüşen mücadele tartışmasız olarak AKP hükümetini ve Erdoğan’ı tüm iktidar dönemi boyunca en çok sarsan olay oldu. Ne 27 Nisan muhtırası ne de 2008-2009 ekonomik krizi bu kadar zorlamıştı AKP’yi.

Gerçek'i paylaş:
biz yüzde 99'uz beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri