Birleişk Metal İş

Author(s): 

Grev yasağının hiçbir meşruiyeti yoktur. Maskeler düşmüştür. Grev yasağı ile milli güvenlik değil bir kez daha uluslararası tekeller ve yerli işbirlikçilerinin sömürü ve kâr güvenliği korunmaktadır. Amerikan, Alman, Fransız, İngiliz, İtalyan, Japon ve diğer emperyalist ülkelerin şirketleri ve yerli ortaklarının çıkarları korunurken metal işçisine sefaleti dayatmanın başka türlü izahı yoktur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Birleşik Metal-İş sendikası 23 Mart'ta toplu geçişlerin startını vermiş ve işçiler gruplar halinde yuvaları olan Birleşik Metal-İş sendikasına dönmeye başlamıştır. İşçileri yuvalarından koparan, Renault yönetimi ile MESS ve Türk Metal'in işbirliği halinde gerçekleştirdiği yasadışı ve gayrimeşru baskılar olmuştur. Bugün işçiler tekrar yuvalarına dönerken sadece basit bir sendikal tercih yapmıyorlar, aynı zamanda bu kirli çarka da çomak sokuyor ve baskılara karşı isyan ediyorlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmit’te bulunan Bekaert fabrikasından işçiler Bekaert’in düşük ücret dayatmalarına karşı, 8 Aralık Perşembe günü saat 10:00’da yapılan b

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

2017'de patronun kendi evladı gibi savunduğu sendika gitmezse eğer, fazla bir şey değişmez. Nestle ve birkaç fabrikada yapılan sözleşmelere bakınca demek ki birlik olup mücadele edince neler kazanabileceğimizi görüyoruz. Hak verilmez alınır, herkes bunu bir kez daha görmüş oldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşveren sendikası MESS'in dayatmalarına karşı 29 Ocak 2015 günü greve çıkacak olan Birleşik Metal İş Sendikası'na üye işçilere destek ver

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Direnişleri 173. güne ulaşan M&T Reklam işçilerini direniş çadırlarında ziyaret ettik.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Metal işçileri tarafından hazırlanan Metal işçisinin Sesi bülteninin 11. sayısı çıktı. Bültenin bu sayısında BMC işçilerinin mücadelesi, Daiyang SK grevi, Almanya'da metal sektöründe yaşanan işçi çıkartmalar ve performans nedeniyle işçi çıkartma durumunda kanuni haklarımız ve yapılması gerekenler ele alınıyor. 8 Mart Dünya emekçi kadınlar günü yaklaşırken Metal İşçisinin Sesi metal sektöründe kadınların  yaşadığı sorunlara özel bir yer veriyor.

Gerçek'i paylaş:
Birleişk Metal İş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri