beyazıt

Author(s): 

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Am

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul'un farklı üniversitelerinden öğrenciler "Özgürlüğümüz ve geleceğimiz için ayaktayız!" şiarıyla YÖK'ü protesto etmek için Beyazıt Meydanı'nda buluştu. Bu eylemi kendisine tehdit olarak gören rektörlük ise eylem öncesinde İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin okula girmelerini engelledi. İstanbul Üniversitesi öğrencileri de diğer üniversitelerden gelecek arkadaşlarını karşılamak için Beyazıt Meydanı'nda toplandı. Öğrencilerin meydanda toplanmasına yoğun bir polis ablukası eşlik etti. Tüm engellemelere rağmen bir araya gelen öğrenciler protesto eylemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Mart Perşembe günü İstanbul Üniversitesi öğrencileri Beyazıt ve Halepçe katliamlarında yitirdiklerimizi anmak için toplandı.Üniversite içerisinden ''Dünden bugüne katliamlara HAYIR'' pankartıyla yürüyüşe geçen öğrenciler, Beyazıt Marşı'nı söyleyerek Eczacılık Fakültesi önünde bekleyen kitleyle buluştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"HAYIR diyenleri gözaltına alıyor, ihraç ediyor, baskı uyguluyorsunuz! Her gün terörist, bölücü, şucu bucu diye hakaret edip bağır bağır bağırıyorsunuz! Kendinizi dev aynasında görüyor ya da öyle gösteriyorsunuz! Ama hakkın ve haklının karşısında her geçen gün küçülüyor, küçülüyor, küçülüyorsunuz! Ve kaybedeceksiniz. Çünkü fabrikalardan üniversitelere, Cebeciden Beyazıta halkın yüreğindeki hürriyet sevdası gün geçtikçe büyüyor, büyüyor, büyüyor. Safları sıklaştırın çocuklar! Kazanacağız!"

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ülkede hızlanan adımlarla bir istibdad rejimi inşa edilirken, tarihi mücadelelerle dolu İstanbul Üniversitesi yine mücadele ve direnişle öne çıkıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Kasım Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, SES Aksaray Şubesi, Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği’nin çağrısıyla, Beyazıt’ta KHK ile işten atılan akademisyenler için bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi aylardır, seçilmemiş rektörün koordinatörlüğünde, idare, polis, tekfirci-mezhepçi çeteler ve özel güvenlik işbirliğ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi’nde bir araya gelen öğrenciler, Denizlerin idamını engellemek için gerçekleştirdikleri eylemde hayatlarını kaybeden

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1981 yılında,  darbe hükümeti tarafından üniversiteleri kontrol altına almak için kurdurulan YÖK, o günden beri her yıl 6 Kasım günü tüm

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bir süre önce Dicle Üniversitesi’nde yaşanan Hizbulkontra saldırısının ardından, yaklaşık bir haftadır, İstanbul Üniversitesi’nde Müslüman Gençlik ve İBDA-C gibi İslamcı grupların saldırıları nedeniyle artan olaylar 16 Nisan Salı günü had safhaya ulaştı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

beyazıt beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri