beyazıt

Author(s): 

16 Mart Perşembe günü İstanbul Üniversitesi öğrencileri Beyazıt ve Halepçe katliamlarında yitirdiklerimizi anmak için toplandı.Üniversite içerisinden ''Dünden bugüne katliamlara HAYIR'' pankartıyla yürüyüşe geçen öğrenciler, Beyazıt Marşı'nı söyleyerek Eczacılık Fakültesi önünde bekleyen kitleyle buluştu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"HAYIR diyenleri gözaltına alıyor, ihraç ediyor, baskı uyguluyorsunuz! Her gün terörist, bölücü, şucu bucu diye hakaret edip bağır bağır bağırıyorsunuz! Kendinizi dev aynasında görüyor ya da öyle gösteriyorsunuz! Ama hakkın ve haklının karşısında her geçen gün küçülüyor, küçülüyor, küçülüyorsunuz! Ve kaybedeceksiniz. Çünkü fabrikalardan üniversitelere, Cebeciden Beyazıta halkın yüreğindeki hürriyet sevdası gün geçtikçe büyüyor, büyüyor, büyüyor. Safları sıklaştırın çocuklar! Kazanacağız!"

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ülkede hızlanan adımlarla bir istibdad rejimi inşa edilirken, tarihi mücadelelerle dolu İstanbul Üniversitesi yine mücadele ve direnişle öne çıkıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Kasım Perşembe günü İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, SES Aksaray Şubesi, Eğitim Sen İstanbul 6 No’lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği’nin çağrısıyla, Beyazıt’ta KHK ile işten atılan akademisyenler için bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi aylardır, seçilmemiş rektörün koordinatörlüğünde, idare, polis, tekfirci-mezhepçi çeteler ve özel güvenlik işbirliğ

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Üniversitesi’nde bir araya gelen öğrenciler, Denizlerin idamını engellemek için gerçekleştirdikleri eylemde hayatlarını kaybeden

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

1981 yılında,  darbe hükümeti tarafından üniversiteleri kontrol altına almak için kurdurulan YÖK, o günden beri her yıl 6 Kasım günü tüm

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bir süre önce Dicle Üniversitesi’nde yaşanan Hizbulkontra saldırısının ardından, yaklaşık bir haftadır, İstanbul Üniversitesi’nde Müslüman Gençlik ve İBDA-C gibi İslamcı grupların saldırıları nedeniyle artan olaylar 16 Nisan Salı günü had safhaya ulaştı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi’nde Hizbullah militanları yurtsever öğrencilere saldırmıştı. İstanbul Üniversitesi’nde ise önceki gün Dicle Üniversitesine destek için asılan afişlere ve açılan masaya Hizbullah yanlısı Müslüman Gençler grubu saldırdı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

16 Mart 1978 günü İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden toplu çıkış yapan devrimci öğrencilerin üzerine atılan bomba sonucunda 7 devrimcinin devlet himayesindeki faşistlerce katledilmesi, 15 Mart günü DAF, Devrimci Gençlik, Ekim Gençliği, DÖB, Kaldıraç, ÖEP, SDH ve TÜM İGD’nin örgütlediği, Devrimci İşçi Partili öğrencilerin de destek verdiği eylemle bir kez daha lanetlendi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

beyazıt beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri