belediye işçisi

Author(s): 

"Fabrikalardan Haberler" köşesinde farklı işçi merkezlerinden emekçilerin sesini duyurmaya devam ediyoruz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sendikalı oldukları için işten atılan taşeron temizlik işçileri, İstanbul’da Avcılar Belediyesi önünde 90 günü aşkın bir süredir direnişe devam ediyorlar. Belediye işten çıkartılan direnişteki işçilere, taşeron patronu da çalışmaya devam eden işçilere karşı yıldırma taktikleri uyguluyor. Belediye ve taşeron, sendikanın işyerinde yüzde yetmişin üzerindeki örgütlenme oranı ile başvurduğu yetkiye itirazda bulunarak zaman kazanmayı deniyor. Belediye, çadırdaki işçileri ve sendikayı karalamaya devam ederken taşeron şirket Tomurcuk da çalışan sendikalı işçilerin çalışma yerlerini günlük keyfi bir şekilde değiştirmekten, maaşları ödemeyi geciktirmeye kadar çeşitli yöntemlerle işçilere baskı kurmaya çalışıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde belediye şirketlerinde çalışan işçilerin yaklaşık 3 aydır sürdürdükleri mücadele meyvesini vererek kazanı

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Halk İsyanını işçi sınıfıyla, emekle büyütelim şiarıyla faaliyetler yürüten Biz yüzde

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi İdari İşler Müdürlüğü’nde çalışan 650 işçinin ihale sonucu işsiz kalma tehlikesinin ortaya çıkmasına tepki gösteren binlerce işçi 14 Mart Perşembe günü eylem yaptı. İzmir’de DİSK’e bağlı Genel-İş sendikasında örgütlü bulunan ve başta Büyükşehir Belediyesi’nde ve kurumları ESHOT, İZSU ya da ilçe belediyelerinde, İZELMAN, İZBETON, İZENERJİ gibi şirketlere bağlı olarak görev yapan binlerce işçi sokağa aktı.

Gerçek'i paylaş:
belediye işçisi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri