belediye işçileri

Author(s): 

Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumlarında hizmet üreten 6 bini aşkın kamu emekçisinin taleplerini

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ben Avcılar Belediyesi’nde taşeron olarak çalışırken sendikalaşma hakkını kullandığı için işten atılmış, aylarca belediye önüne çadır kurarak direnişe geçmiş işçilerden biriyim. Kitlesel bir eylem yaptığımız gün darbe girişimi olmuş ve OHAL ilan edildiğinde ilk müdahale edilmeye çalışılan bizim çadırımız olmuştu. Böyle bir muameleyi işçilere reva görenler şimdi de referandumla daha da tepemize çökmeye çalışıyorlar. Daha o zaman direniş çadırımıza saldıranlar yarın daha fazla yetki ele geçirirlerse kim bilir ne yapmaya çalışırlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde Erva taşeron firmasına bağlı çalışan işçiler öncesinde hiçbir bilgi verilmed

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçinin Sesi Manisa, Metal İşçisinin Sesi, Belediye Emekçisinin Sesi ve Turizm-Otel İşçisinin Sesi (TOİS) bültenlerinin çağrıcısı olduğu işçi pikniği, Manisa Çiçekliköy'de 29 Mayıs Pazar günü yapıldı. Manisa ve İzmir'den farklı sektörlerden işçilerin birbiriyle tanışması, iletişime geçmesi, işyerlerinde yaşanılan sorunların paylaşımı amacıyla düzenlenen piknik aynı zamanda kolektif bir çalışma tarzıyla hayata geçirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sendikalı oldukları için işten atılan Avcılar Belediyesi işçileri 11 Mayıs çarşamba günü İstanbul Avcılar'da Marmara Caddesi’nden belediye önüne yürüyüş gerçekleştirdiler. Direnişlerinin 9. gününde yaptıkları yürüyüşte işçi sınıfı dostları ve Avcılar halkı işçileri yalnız bırakmadı. Avcılar Belediyesi’ndeki gibi sendikal haklarını kullandıkları için işten atılan Beşiktaş Belediyesi işçileri de yürüyüşe pankartları ile katıldı.

Gerçek'i paylaş:
belediye işçileri beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri