Belediye İş

Author(s): 

Bakırköy Belediyesine bağlı 530 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi kapsamında yürütülen görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca Belediye İş S

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda 14 Ekim saat 12:00’de, Belediye İş Sendikası İstanbul 2.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

En önemlisi, sendika içerideki işçileri harekete geçirerek iş bırakmayı sağlaması gerekmektedir. Bu direniş ancak, işçilerin üretimden gelen güçlerini kullanmasıyla; çöp konteynırlarını boşaltmayarak, sokak ve caddeleri temizlemeyerek başarıya ulaştırılabilir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Anayasal hak olan sendika haklarını kullanmak isteyen İstanbul Avcılar Belediyesi temizlik işçileri sendikalaştıkları için işten atıldıla

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Açıklanan Olağanüstü Hal (OHAL) tezkeresi daha meclisten geçmeden önce ilk kez İstanbul'daki Avcılar Belediyesi tarafından direnen işçilere uygulanmaya çalışılmıştı. Avcılar Belediyesi taşeron işçileri 21 Temmuz sabahı zabıtalar tarafından OHAL’i bahane edilerek direnişin başından beri kurdukları çadırın kurulması engellenmiş ve basında geniş yer almıştı. Direnişin 81. gününde (22 Temmuz) sabahın erken saatlerinde belediye önüne gelen işçiler herhangi bir engelleme ile karşılaşmadan direniş çadırını kurdu ve 82. gününde de devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu ayki Gerçek Gazetesi okur kahvaltımız 17 Temmuz Pazar günü saat 11:00’de işten atılan Avcılar Belediyesi taşeron işçilerinin direniş çadırında oldu. İlk günden beri olduğu gibi direnişlerinin 76. gününde de onlarla beraber olup hep birlikte kahvaltı yaptık.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşten atılan ve belediye önünde direnişe geçen İstanbul’daki Avcılar Belediyesi taşeron işçileriyle dayanışmak için çok sayıda siyasi kurum ve sendika bir araya gelerek Avcılar Direnişiyle Dayanışma Platformu'nu kurdu.

Belediye İş sendikası genel merkezinin çağrısıyla 15 Temmuz Cuma günü 18:00’de yapılacak yürüyüşe Devrimci İşçi Partisi'nin de içinde bulunduğu dayanışma platformu da destek vererek tüm sınıf dostlarını eyleme çağırdı.

Gerçek'i paylaş:

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde çalışan sendikalı işçilerden 17'si işten atıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Avcılar Belediyesi’nde çalışan taşeron temizlik işçileri Belediye-İş sendikasında örgütlendikten sonra işten atılmıştı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

CHP’li Avcılar Belediyesi’nde taşeron Tomurcuk şirketine bağlı olarak çalışan temizlik işçileri, en temel ihtiyaçlarının bile karşılanmadığı kötü çalışma koşullarına, yoğun ve keyfi işten çıkartmalara, maaşlarının sürekli geç yatmasına karşı Belediye-İş Sendikası’nda örgütlenmişti. Sendikanın yetki başvurusu yapmasından sonra üç işçinin çeşitli bahanelerle işten çıkartılmasının üzerine temizlik işçileri 20 Mayıs gününden başlayarak üç gün iş bırakma eylemi yaptı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Belediye İş beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri