avcılar belediyesi direnişi

Author(s): 

Ben Avcılar Belediyesi’nde taşeron olarak çalışırken sendikalaşma hakkını kullandığı için işten atılmış, aylarca belediye önüne çadır kurarak direnişe geçmiş işçilerden biriyim. Kitlesel bir eylem yaptığımız gün darbe girişimi olmuş ve OHAL ilan edildiğinde ilk müdahale edilmeye çalışılan bizim çadırımız olmuştu. Böyle bir muameleyi işçilere reva görenler şimdi de referandumla daha da tepemize çökmeye çalışıyorlar. Daha o zaman direniş çadırımıza saldıranlar yarın daha fazla yetki ele geçirirlerse kim bilir ne yapmaya çalışırlar.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Avcılar Belediyesi’ne bağlı taşeron temizlik şirketi Tomurcuk’ta çalışırken Belediye-İş sendikasında örgütlendikleri için haksız şekilde

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul'da CHP'li Avcılar Belediyesi'nde sendikalı oldukları için işten atılan 300'ün üzerinde işçinin direnişi devam ediyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Merhaba,

Ben yaklaşık 3 yıl önce, İstanbul Maltepe Belediyesi’nde çalışan bir taşeron işçisiydim. Hepinizin bildiği gibi belediyelerdeki taşeron işçileri, geleceği ve güvencesi olmadan çalıştırılırız. Bizler de Maltepe Belediyesi taşeron işçileri olarak aynı sizin yaptığınız gibi anayasal hakkımızı kullandık, sendikada örgütlendik. Ve daha güvenceli çalışmak istediğimiz için CHP'li Maltepe Belediyesi tarafından işten atılmıştık. Sözde taşeronluğa karşı olduklarını her platformda anlatan CHP sözcüleri iş kendi belediyelerine geldiğinde her türlü kuralsızlığı kural olarak kabul edip, biz asıl işi yapan taşeron işçilerine her şeyi mübah görmekteler.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Başbakan Yıldırım, "biz Olağanüstü Hal'i devlete ilan ettik, millete değil" demişti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İstanbul Avcılar Belediyesi taşeron çalışan 200 temizlik işçisini bu sabah işten attı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yaklaşık 3 aydır kötü çalışma koşullarına, işten atmalara ve baskılara karşı mücadele eden Avcılar Belediyesi işçileri, 28 Ağustos Pazar

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Direnişteki Tedi Depo işçileri direnen Avcılar Belediyesi işçilerini ziyaret etti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

En önemlisi, sendika içerideki işçileri harekete geçirerek iş bırakmayı sağlaması gerekmektedir. Bu direniş ancak, işçilerin üretimden gelen güçlerini kullanmasıyla; çöp konteynırlarını boşaltmayarak, sokak ve caddeleri temizlemeyerek başarıya ulaştırılabilir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sendikalı oldukları için işten atılan taşeron temizlik işçileri, İstanbul’da Avcılar Belediyesi önünde 90 günü aşkın bir süredir direnişe devam ediyorlar. Belediye işten çıkartılan direnişteki işçilere, taşeron patronu da çalışmaya devam eden işçilere karşı yıldırma taktikleri uyguluyor. Belediye ve taşeron, sendikanın işyerinde yüzde yetmişin üzerindeki örgütlenme oranı ile başvurduğu yetkiye itirazda bulunarak zaman kazanmayı deniyor. Belediye, çadırdaki işçileri ve sendikayı karalamaya devam ederken taşeron şirket Tomurcuk da çalışan sendikalı işçilerin çalışma yerlerini günlük keyfi bir şekilde değiştirmekten, maaşları ödemeyi geciktirmeye kadar çeşitli yöntemlerle işçilere baskı kurmaya çalışıyor.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

avcılar belediyesi direnişi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri