Atlen Yıldırım

Author(s): 

Devrimci Marksizm dergisinin 10. yılında dergi okurları, devrimci öğrenciler, işçiler ve Marksizmi bir eylem kılavuzu olarak görenler "Devlet, Sosyalizm, Devrim" konferansında bir araya geldi. İstanbul’da Cezayir Konferans salonu tüm gün boyu devam eden konferans süresince tamamen doluydu. Tüm oturumlar Devrimci Marksizm dergisinin Facebook sayfasından canlı yayınlandı, konferansa gelme şansı bulamayan, farklı şehirlerde yaşayan yoldaşlarımız, dostlarımız da konferansı canlı takip etme imkânı buldu.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşçinin Sesi Manisa,

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Devrimci İşçi Partisi’nin merkezi yayın organı olan Gerçek gazetesi okurlarıyla buluştuğu illerde okur toplantılarına devam ediy

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Büyük kaybımız Atlen Yıldırım yoldaşımızı bütün hayatı boyunca sürdürdüğü devrimci faaliyetini anlatarak bir kez daha saygıyla anıyoruz.

3 Mayıs 1957 tarihinde Kırşehir'in Kaman ilçesinde doğan Atlen Yıldırım yoldaşımızı 18 Nisan Pazartesi günü 59 yaşında kaybettik. 19 Nisan Salı günü onu devrimci yaşamına yaraşır bir biçimde son yolculuğuna uğurladık. Daha çocukluk yaşlarında devrimci mücadeleye gönül veren Atlen yoldaş son nefesine kadar devrim ve sosyalizm davasının eşsiz bir militanı olmuştur.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Antalya’da KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısı ile düzenlenen 1 Mayıs mitingi coşkuyla gerçekleşti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Dünyanın çeşitli köşelerinden enternasyonalist devrimci yoldaşları Atlen Yoldaşımızı son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Atlen Yoldaş’ın ölümü dolayısıyla gelen başsağlığı mesajlarını yayınlıyoruz. Böylelikle yoldaşımızın aramızda olamadığı ilk 1Mayıs’ta ona saygımızı, sevgimizi bir kez daha ifade etmiş oluyoruz. Yunanistan’dan Savas yoldaşımızın yazdığı gibi, Atlen Athnatos!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Nail Satlıgan’ı yitireli bugün, 28 Nisan günü, tam üç yıl oluyor. Atlen Yıldırım’ı ise daha on gün önce kaybettik. İkisi çok farklı insanlardı. ... Her ikisi de modern çağda insanlığın en ileri ifadesi olan enternasyonalist ve devrimci bir Marksizmin kendi üsluplarınca savunusunda birleşti. Bu hepimizi yükseltti. İkisine de müteşekkiriz. Keşke her insan ölümünden sonra böyle anılmasına temel olacak bir hayat yaşasa!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

18 Nisan günü kaybettiğimiz yoldaşımız Atlen Yıldırım için DİP Antalya İl Örgütü tarafından bir anma etkinliği düzenlendi. 23 Nisan cumartesi günü saat 18.30’da yapılan etkinlik bir yoldaşımızın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Ardından Atlen yoldaşımız için hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Sinevizyon gösterimi sonrasında yoldaşları Atlen Yıldırım için seçtiği şiirleri okudu ve ezgiler söyledi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

18 Nisan sabahı hayatını kaybeden Devrimci İşçi Partisi Merkez Komite üyesi Atlen Yıldırım 19 Nisan Salı günü İzmir'de düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Devrimci İşçi Partisi'nin Antalya, Manisa, Kocaeli, Adana, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İstanbul örgütlerinden ve başka bir çok şehirle birlikte yurtdışından İzmir'e gelen yoldaşları, dostları ve ailesi tarafından toprağa verildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

3 Mayıs 1957'de Kırşehir'de doğan Atlen Yıldırım yoldaş, genç yaşta Ortaokul sıralarında başladığı devrimci mücadelesine hiç aralık vermedi. 70'li yılların sert mücadelelerinde yer aldı, 12 Eylül askeri darbesinden sonra Kırşehir'de hapis yattı. THKO ve devamı olan geleneklerin saflarında mücadele etti. Ulucanlar katliamını yaşadı, 19 Aralık katliamında da Bartın cezaevindeydi. Her iki katliamdan da yaralı kurtuldu. Mücadele içinde Devrimci Marksist görüşlerini olgunlaştıran ve Trotskizm'i benimseyen Atlen Yıldırım yoldaş, eski çizgisinden koparak 2012 yılından itibaren Devrimci İşçi Partisi saflarına katıldı. Devrimci İşçi Partisi'nde Merkez Komitesi'nde görev alan Atlen Yıldırım yoldaş, Gerçek Gazetesi'nde köşe yazıları yazdı. Panel ve eğitimlerde devrimci Marksizm'i genç kuşaklara aktarmak için yoğun bir çaba sarf etti. Atlen Yıldırım, sadece fikirleriyle ve teorik politik birikimiyle değil duruşu, tutarlılığı ve eylemi ile de örnek bir devrimciydi.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

Atlen Yıldırım beslemesine abone olun.

Referandumdan 1 Mayıs'a; sömürülenlerin değil, üretenlerin dediği olacak!

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri