Asgari ücret açlık sınırının üstüne

Author(s): 

29 Aralık Perşembe günü son toplantısını yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti açıkladı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Geçtiğimiz yıl AKP'nin seçim vaadi olarak 1.300 liraya yükselen asgari ücret, açlık sınırını geçemediği gibi yıl içinde hem iğneden ipliğe yapılan zamlarla (özellikle mutfak masrafları ayda %1,38 arttı) hem de gelir vergisi dolayısıyla eriyip gitmişti. Türk lirasının değer kaybetmesini de buna eklediğimizde yıl başında 445 dolar olan asgari ücret sene başında 2,92 olan doların 3,45'e dayandığı bugün itibariyle 376 dolara gerilemiş durumda.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Madende eşini kaybeden kadın, cemaat yurdunda kızını kaybeden veli, hakkı yenen emekçi, atanamayan öğretmen, öğretmeni olmayan öğrenci, i

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

"Fabrikalar bankalar devletin, devlet işçinin!" şiarıyla başlattığımız kampanyamıza İstanbul'da devam ediyoruz.

14 Şubat günü "İşçiye iş güvencesi, kamu emekçisine grevli toplu sözleşme", "Asgari ücret açlık sınırının üstüne", "Taşeron yasaklansın, herkese güvenceli kadro" taleplerini içeren stickerlarımızı tekstil, turizm ve otel işçilerinin yoğun olarak bulunduğu Çağlayan ve Bomonti çevresine yapıştırdık.

Stickerlarımızı yaptıktan sonra işçi ve emekçi kardeşlerimiz merakla ve dikkatle okudular. Taleplerimizi işçi ve emekçilere ulaştırmaya devam ediyor olacağız.

Gerçek'i paylaş:
Asgari ücret açlık sınırının üstüne beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri