Annan Planı

Author(s): 

Planlanması ve yapımı ile üç çeyrek yüzyıldır Kıbrıs’a kazık çakan İngiliz Üsleri’nin Kıbrıs’taki varlığı Kıbrıs Sorunu’ndan eskidir...
Ne zaman üsleri yazsam, üslerin önemini anlamayan, anlamak istemeyen insanlardan tepki alıyorum...
Üsler öncelikli meselelerden değil, diyorlar...
İnsan jeopolitik ilişkilere ve sömürgeciliğe dair hiçbirşey anlamasa, kendi ülkesinden kalkan savaş uçaklarının başka ülkeleri yerle bir etmesinden utanır...
Hayrete düşüyorum...

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öyle bir basınç var ki, sanki de bütün planlar yapılmış, iş kaçak katı çıkmaya kalmış. Enkazın üzerine kaçak kat çıkacaklar! Rum Kıbrıslıları sürüyerek masaya getirecekler, bu da hayra vesile olacak! Elinizi Rum Kıbrıslılardan çekin! Müzakere masasına düşmanlık ekmeyi bırakın!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Futbol federasyonu ve işçi sendikalarının etnikleştirilmesi Kıbrıs’ta toplumun ayrıştırılması için bir zorunluluktu. Kıbrıs’ın birleştirilmesi için de kitlelerin ve sınıfın merkezi olan bu iki odağın birleştirilmesi zaruri.

Gerçek'i paylaş:

Devrimci İşçi Partisi, Türkiye’nin Ortadoğu’da emperyalizmin hizmetinde, Siyonizmin desteğinde, kâr hırsının peşinde saldırgan bir güç hâline gelmesine karşı olan herkesi, Suriye’de emperyalist planların yenilgisi, devrimin ise zaferi için mücadele etmeye çağırıyor.

Gerçek'i paylaş:
Annan Planı beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri