Anayasa Mahkemesi

Author(s): 

Doğu Afrika ülkesi Kenya’da geçtiğimiz ay yapılan seçimler Anayasa Mahkemesi tarafından usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal edildi. Bize ne? Türkiye bir Afrika ülkesi değildir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Patron istediğinde işçiyi kapının önüne koyabilsin diye, grevi yasaklamak için bir kanuna dayanmayalım canımız istedi yasakladık diyebilelim diye rejim değişikliğine gidiyorlar. Canımızla dişimizle, mücadelelerde kazandığımız haklarımızı elimizden almaya çalışanlara karşı cevabımız HAYIR olacak!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Her ülkenin halkının, kimi tarihin derinliklerinden gelen, kimi daha yeni dönemde yaşanmış başarıları, zaferleri, gurur duyacağı eyle

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

İşte Kılıçdaroğlu ve fikir arkadaşları bu katliama katılıyorlar. Birçok CHP milletvekilinin gizli oylama sırasında “hayır” oyu kullanması mümkündür. Ama bu, CHP denen tüzel kişiliği ve siyasi birimi Kenan Evren’in gerisine düşme zilletinden kurtarmaz.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yetki gaspı “yeni Türkiye”nin ana özelliklerinden biridir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Anayasa Mahkemesi kararı, grev hakkını kullanmak üzere irade gösterecek işçiler ve sendikaları için sadece ek bir yasal dayanak sunuyor. Ancak bu irade ortaya konmadıktan sonra Anayasa Mahkemesi’nin kararının da Anayasa’nın da gerçek hayatta bir hükmü kalmıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Durum açık: Ortada mahkemelerin saptamış olduğu bir suç var. Ama siz en sorumlu konumdaki bir adamın peşini bırakıyorsunuz.

Gerçek'i paylaş:

TSK için tehdit, mesela IŞİD değil. TSK için tehdit, “renkli değişim ve mevsim devrimleri”. İlki Ukrayna tipi gibi şeyler, ikincisi onunla özdeşleştirilen “Arap baharı” olarak anılan devrimler! Türkiye’de buna benzer ne oldu, ne olabilir? Türk Silahlı Kuvvetleri, günümüzde ana tehdit olarak geçtiğimiz yaz yaşadığımız isyanı görmektedir!

Gerçek'i paylaş:
Anayasa Mahkemesi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri