Aleviler

Author(s): 

24 Aralık Cumartesi günü saat 15:00’de, Maraş’ta katledilen Aleviler Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması ile anıldı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Sermayenin düzeni, patronların hükümeti işçiye, emekçiye hiçbir gelecek vaat etmiyor. Bu düzen böyle gitmez. Bu hükümet de ilelebet hüküm süremez. Ama bunun için işçinin emekçinin ekmeğine, hakkına, canına ve geleceğine sahip çıkması, Kürt, Türk, Alevi, Sünni demeden sınıf kardeşine elini uzatması, birlik olması şart. Özgürlük de barış da refah da, olacaksa işçinin emekçinin hükümetiyle olacak. Gelecek güzel günler işçinin emekçinin düzeninde yaşanacak!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bugün Sivas Madımak Otel’de, çoğu Alevi 35 canın gözü dönmüş kitlelerce yakılarak katledilmesinin 22. yıldönümü. DAİŞ gibi mezhepçi katiller sürüsü örgütleri ağırlayan, besleyen, sağlık hizmetlerini eksik etmeyen, sınırları onlar için kevgire çeviren, Suudi Arabistan ve Katar’ın onlara yardımlarının aktarma kayışı görevini üstlenen bir hükümetin yönettiği bir Türkiye’de bu büyük katliam daha da özel bir anlam taşıyor. Ama Alevilerin eli armut toplamıyor!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Laik, bilimsel ve anadilde eğitim için, Eğitimin piyasalaştırılmasına karşı durmak için, Zorunlu din derslerinin kaldırılması için, Diyanet İşleri Bakanlığının kapatılması için, 13 Şubat’ta yapılacak olan boykotu büyütelim… 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gelin işçiler ve emekçiler, Aleviler ve kadınlar, 1990’lılar ve Kürt gençleri, Erdoğan’ın, AKP’nin ve kapitalist düzenin ezdiği büyük kitleler, Erdoğan’ı çıktığı o Çankaya köşküne hapsedelim. Türkiye politikasının p’sine karışamasın.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Halk isyanında ayağa kalkan Aleviler, artık Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çatısı altında kurtuluş olmayacağını biliyorlar! Aleviler, gerçek kurtuluşlarının işçi sınıfının yanında olduğunu adım adım öğreniyorlar. Daha doğrusu, 1960’lı ve 70’li yıllardan bu yana ilk kez hatırlıyorlar. Bu bellekte, Sivas Madımak katliamının suçlusunun kim olduğu önemli bir yer tutacak.

Gerçek'i paylaş:
Aleviler beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri