AKP kongresi

Author(s): 

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e güle güle! Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş’a tenzil-i rütbe!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Kongrede karara bağlanan tüzük değişiklikleri Erdoğan'ın AKP'nin başında istibdadın inşasında durmadan yola devam edeceğinin açık işaretlerini veriyor. Aynı kapının önünde AKP'lilere biber gazı sıkılması gibi istibdadın da provası önce AKP'nin kendi üzerinde yapılıyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Erdoğan Davutoğlu’nu azletti ya, şimdi “ah vah” korosu, “yandık bittik” lobisi, “diktatör” edebiyatı yine zincirlerinden boşanacak.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu topraklarda işçi sınıfının, yani bizim medeniyetimizin en büyük temsilcilerinden Nâzım’ın yakasını bırak Erdoğan! Nâzım’ın tepesinde hayal ettiği çınar, senin medeniyetinin çınarı değildir! Nâzım başka kumaştandır. Onun için belki de Erdoğan’ın çınarıyla kan uyuşmazlığını önceden görmüş ki, şöyle demiş: “Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda./Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında.”

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

AKP kongresi yapıldı. Daha doğrusu AKP Genel Başkanı’nın ve konukların konuşmaları dinlendi. Erdoğan’ın belirlediği yeni MKYK listesi de yeni A Takımı olarak onaylandı. Yani işin parti içi kısmı pek de bir kongre görüntüsünde değildi. Daha ziyade bir Ortadoğu kongresi havası vardı. Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Hamas lideri Halit Meşal, Kürdistan Özerk Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, güya Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı mülteci Tarık Haşimi, bu Ortadoğu kongresinin baş aktörlerinden oldular.

Gerçek'i paylaş:

Aşağıdaki bildiri Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin AKP Kongresi’ne davet edilmesi vesilesiyle Devrimci İşçi Partisi tarafından Mısır’ın devrimci halkına yapılmış bir çağrıdır. Çağrının orijinali İngilizce olarak kaleme alınmıştır. Buradaki metin İngilizce metnin çevirisidir.

Gerçek'i paylaş:
AKP kongresi beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri