akp hükümeti

Author(s): 

Erdoğan seçim beyannamesini açıkladı. Erdoğan’ın seçim vaatlerini sıralarken “ahdim olsun ki” diye söze başlaması dikkat çekti.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hürriyet gazetesi, Türkiye burjuvazisinin yeni efendisi önünde temenna ile hemen Salı günü sürmanşet çekmiş: “İlk adım 8. kat”. Neymiş, Tayyip Erdoğan partili cumhurbaşkanı olarak AKP genel merkezinin 8. katına geri dönecekmiş. Dönse ne olur, dönmese ne olur? Tayyip Erdoğan AKP’nin zaten gayri resmi genel başkanıydı. Şimdi sadece bunu tescil ettirdi. Hürriyet’in kocabaşları bunu bilmiyorlar mı? 7 Nisan’da İstanbul Yenikapı’da, 8 Nisan’da İzmir Gündoğdu’da yapılan mitingler neydi? Erdoğan o noktaya kadar muhtarlara hitap etmişti ya da açılışlar için törenler düzenlemişti. Ama o tarihten itibaren en ufak bir kaygı duymadan parti başkanı gibi davranmaya başladı. Referandum için düzenlenen AKP mitinglerine başoyuncu olarak katıldı. O mitinglerde referandumda “evet” oyu istedi. “Evet” çıkınca ne olacaktı? Tayyip Erdoğan partili cumhurbaşkanı olacaktı! Partili cumhurbaşkanı halka partili cumhurbaşkanlığı getirin diye sesleniyor!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu katliamlar dizisinin, geride bıraktığımız bir yılda fiili mücadeleler üzerindeki olumsuz etkileri yadsınamaz. Ancak bu süreçte yitirdiğimiz genç yaşlı, kadın erkek her bir insanımızın aynı zamanda birer mücadele çağrısı olduğunu bir an olsun unutmadan, kararlılıkla mücadele eden devrimcilerin varlığına da tarihin şahitlik ettiğinin altını çizmek gerekiyor.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bugün Erdoğan'ın karşısındaki muhalefetin düştüğü sefaleti partimiz çok önceden gördü ve her aşamasında işçi ve emekçileri uyardı. CHP ve MHP, Erdoğan ve AKP'nin burjuva iktidarının burjuva muhalifleridir. Bunlar Amerikancı iktidarın Amerikan mahsülü alternatifinden başka bir şey değildir.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Barış Bloku, 9 Ocak Cumartesi günü saat 17:00’da İstanbul Mimarlar Odası’nın Karaköy şubesinde Kürt illerindeki son gelişmelerin değerlen

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Ortadoğu politikası sonunda gelip Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne kadar uzanıyor. Önümüz kriz… Kendi yalnız, umutsuz, güçsüz “hayatına” değil; Ortadoğu’nun da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin de kaderini çizecek mücadelelere yatırım yapan kazanacaktır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Yetki gaspçısı hükümet, toplu sözleşme imzalayamaz. İşbirlikçi Memur-Sen’in atacağı hiçbir imza da emekçileri bağlamaz. Toplu sözleşmeler derhal ertelenmelidir. Toplu sözleşme masasında meşruiyet yoktur. Bugün itibarıyla tek meşru olan, kamu emekçisinin grev hakkıdır.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi içine sürüklemekte olduğu savaş, sadece siyasi bakımdan bütünüyle haksız değildir, sadece Devrimci İşçi Partisi bildirisinde dile getirildiği gibi Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin kendi iktidarlarını kurtarmak için bütün bir Türkiye halkını tehlikeye atması anlamını taşımaktadır. Aynı zamanda yasal zemini yoktur, meşruiyeti hiç yoktur! Bu savaş hükümsüzdür!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bülent Arınç hükümet sözcüsüdür. Tam Ömer Güney’in ses kaydının internete düştüğü gün, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Kürt halkını düpedüz Sri Lanka modeli ile tehdit etmiştir!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Hiç boşuna çırpınmayın. Mesele açıktır! Biz eylemlerimizi, terör simgesi dediğiniz kırmızı fularlarımızı, taşımızı, barikatımızı, sapanımızı, haklı isyanımızı savunduk. Savunmaya da devam edeceğiz. Siz ayakkabı kutularından çıkan milyonlarınızı, para sayma makinelerinizi savunabilecek misiniz?  

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

akp hükümeti beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri