Ağrotur

Author(s): 

Kıbrıs Barış Konseyi’nin çağrısı ile Ağrotur üssüne karşı yaklaşık 10.000 kişilik geniş bir katılımla dün bir yürüyüş gerçekleştirildi...

Yürüyüşten önce gerçekleşen mitingte Dünya, Kıbrıs, Suriye, Filistin, İsrail ve Britanya Barış Konseyleri’nin temsilcileri söz aldı. Ayrıca Avrupa Birleşik Solu eski Başkanı Francis Wurtz ve Yugoslavya eski Dışişleri Bakanı Zivadin Yovanoviç de birer konuşma gerçekleştirdi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in de konuşma yaptığı mitingte AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu son konuşmacıydı. Kiprianu’dan sonra ise Vasilica Çocuk Korosu sahne aldı.

Gerçek'i paylaş:

On the 40th anniversary of the coup the Greek colonels engineered and the military occupation of the north of the island b

Gerçek'i paylaş:

40 yıl yeter! Türkiye’nin Kıbrıs’taki askeri işgaline derhal son verin!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bundan tam 40 yıl önce, 20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kıbrıs’ın kuzeyinden bir işgal harekâtı başlattı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Afganistan savaşı için lojistik destek sağlamak için ve daha önce Irak ve son olarak Libya savaşında kullanılan Kıbrıs'taki İngiliz Üsleri geçtiğimiz günlerde olaylı bir protesto ile yeniden gündeme geldi.  Süveyş Kanalı krizi sebebi ile Kıbrıs’a kurulan ve o günden beridir Ortadoğu’daki her hareketlenmede uçakların kalkıp indiği iki “egemen üs”tür Ağrotur ve Dikelya.  “Egemen Üs” demek, Kıbrıs’taki Britanya toprağıdır. Yasal Kıbrıs hükümetinin aldığı kararların geçersiz olduğu, 1960 yılında Türkiye’de var olan ABD üslerinin toplam kapladığı alanın 7,5 katı olan iki egemen üs. 

Gerçek'i paylaş:
Ağrotur beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri