adana

Author(s): 

Adana’da saya işçilerinin başlattığı iş bırakma eylemi, İstanbul, Konya, Antep, İzmir ve Manisa'daki saya işçilerinin eylemleriyle devam

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana’da sendikalar, emek örgütleri ve siyasi partiler ise istibdad rejimine ve işçi sınıfının kazanılmış haklarının gasp edilmesine karş

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

29 Kasım Salı günü Adana'nın Aladağ ilçesinde "Süleymancılar" olarak bilinen cemaate ait yurtta bir yangın çıkmış, 11’i çocuk 12 kişi hay

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Aralık 2005’te Bursa’da Nilüfer’de çıkan yangında fabrikaya kilitlendiği için yanarak can veren 5 işçi kadın bu 12 çocuğun ablalarıdır. Mart 2012’de İstanbul’un karında kışında, Esenyurt’ta bir inşaatta, kaldıkları derme çatma çadırda acil durumda çıkacakları ikinci bir kapı olmadığı için yanarak can veren 11 işçi de ağabeyleri. Hepsi aynı aileden, işçi sınıfından, emekçi halktan. Hepsinin de kaderi değil ama katili bir, her şeyin merkezine kâr hırsını koyan, bunun için her türlü gericiliği besleyen sermaye düzeni. Yıkalım bu köhne düzeni ve kimsenin burnunun bile kanamayacağı bambaşka bir dünya kuralım.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Bu yangın son olsun. Yitirecek başka bir canımız daha yok! Tüm özel eğitim kurumları ve yurtlarla birlikte tüm cemaat ve vakıf yurtları da kamulaştırılsın, her öğrenciye devlet tarafından nitelikli ve ücretsiz barınma imkânı sağlansın. Tüm eğitim kurumları ve yurtlarda devlet denetiminin yanında öğrencilerin, velilerin ve eğitim emekçileri sendikalarının denetimi sağlansın!

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Öz savunma yaptığı için yargılanan ve dün kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan için 21 haziranda Adana'da ve başka birçok şehirde şenlik düzenlendi.

Erkek şiddetine karşı öz savunmanın kazanımını kutlamak amacıyla Adana’da toplanan kadınlarla birlikte Devrimci İşçi Partili Kadınlar da şenlikte yer aldı. Şenlik, halaylarıyla, danslarıyla ve şarkılarıyla umudun var olduğunu kadınlar tarafından herkese gösterilerek coşkulu bir şekilde kutlandı.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

KESK'in laik eğitim ve laik yaşam için, iş güvencesinin gaspına, baskı ve sürgünlere karşı 28-29 Mayıs tarihlerinde düzenlediği bölge mitinglerinden Adana mitingi 28 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana’da günler öncesinden hazırlığı yapılan 1 Mayıs mitingi, 30 Nisan günü emniyet birimlerinin aldığı, bir canlı bombanın eylem yapacağı yönündeki istihbarat bilgisine dayanarak Tertip Komitesi tarafından iptal edildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana'da 23 Nisan Cumartesi günü Devrimci İşçi Partisi Genel Başkanı Sungur Savran'ın katılımıyla 1 Mayıs kahvaltısı gerçekleştirildi.

Gerçek'i paylaş:
Author(s): 

Adana'da KESK, DİSK, TMMOB ve Adana Tabip Odası'nın çağrısıyla 10 Ocak günü saat 13.30'da Tüyap Fuarı önünde 10 Ekim Ankara katliamı anması yapıldı.

Gerçek'i paylaş:

Sayfalar

adana beslemesine abone olun.

Gerçek Sayılar

Öncü İşçi

Tüm kongre belgeleri

Gençlik Bültenleri